З 1 липня 2015 року набув чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (№ 417-VІІІ).

Законом визначено особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, встановлені правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

До 01.01.2017р. мешканці багатоквартирних будинків зобов’язані створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків або визначити особу, яка буде здійснювати управління будинком, або прийняти рішення про самозабезпечення співвласників. Якщо рішення про форму управління будинком не прийнято, управителя призначить виконавчий орган місцевої ради.

Станом на 01.01.2017р. мешканцями міста створено 7 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків:

  • буд. № 17 по вул. 30років Перемоги (ОСББ «Тридцяточка»)
  • буд. № 6 по вул. Машинобудівників (ОСББ «Дружня оселя»
  • буд. № 73 по вул. Огієнка (ОСББ «Бамівський»)
  • буд. № 4 по вул. П.Орлика (ОСББ «Зразковий дім»)
  • буд. № 26А по вул. Володимирській (ОСББ «Рідний дім ОСББ»)
  • буд № 61, 63, 63Б, 65, 67 по вул. Приходька (ОСББ «Малин-Еліт»)
  • буд № 13А по вул. Лисенка (ОСББ «Тиха оселя»)

Також відповідно до протоколів громадських слухань, співвласниками багатоквартирних будинків № 3,7, 11, 13, 14, 15, 16, 18, 20 по вул. Лисенка,  № 30 по вул. Володимирській та № 110 по вул. Кримського вирішено оборати управителем ТОВ «Малин Енергоінвест».

Мешканці будинку № 25 по вул. Гагаріна вирішили обрати управителем свого будинку ВК ЖРЕП.

На виконання Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» відносно житлових будинків, співвласниками яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не обрано управителя, на підставі рішення виконавчого комітету від 23.12.2016 № 249 «Про затвердження складу конкурсної комісію та положення про порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків» виконавчим комітетом було проведено конкурс з призначення управителя багатоквартирними будинками.

Конкурсною комісією з проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, 03.02.2017 року визначено переможцем конкурсу, по об’єкту конкурсу № 1 –  ВК ЖРЕП ( перелік будинків та ціна послуги додається), як такого, що набрав найбільшу кількість балів щодо об’єкту конкурсу. Переможцем конкурсу по об’єкту № 2 визначено ТОВ «Малин Енергоінвест» (перелік будинків та ціна послуги додається),  у відповідності до п. 4 розділу 5 Положення про конкурсну комісію з призначення управителя багатоквартирних будинків у м. Малині, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 23.12.2016р. № 249, у разі якщо у конкурсі взяв участь тільки один учасник і його пропозиція відповідає вимогам і не була відхилена він оголошується переможцем конкурсу.

Рішення конкурсної комісії (протокол) щодо переможця конкурсу направляється  на виконавчий комітет для затвердження та визначення  уповноваженої особи виконавчого органу міської ради для укладання договорів строком на один рік від імені співвласників багатоквартирного будинку з призначеним управителем.

Інформація про управителя, з яким буде укладено договір про надання послуги, доводиться до відома співвласників багатоквартирного будинку шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них, відповідного оголошення.