З 2017 року передбачено запровадження нового порядку забезпечення санаторно-курортними путівками постраждалих громадян щодо вільного вибору ними санаторно-курортного закладу. Уряд прийняв постанову «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Мінсоцполітики ініціювало прийняття такого рішення з метою надання можливості найбільш соціально вразливій категорії осіб  (громадянам, віднесеним до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою) вибирати за бажанням будь-який заклад України для санаторно-курортного лікування або отримувати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки.
Із 2017 року діятиме новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, роз’яснюють у Міністерстві. Він, зокрема, передбачає укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому кожному буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.
Крім права самостійного вибору, також постановою Уряду передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування, і порядок виплати такої компенсації.
Для виплати грошової компенсації громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають органу соціального захисту населення за місцем проживання заяву на отримання грошової компенсації замість путівки та пакет документів.
Додаткову інформацію можна отримати, звернувшись до міського управління праці та соціального захисту населення (вул. Чорновола, 38б, тел. 3-25-76).