Яким має бути механізм вивезення ТПВ у Малині та конкретні кроки реалізації цього механізму — ці питання обговорювала Погоджувальна рада (сформована з числа депутатів) наприкінці минулого тижня.

На зустріч, ініційовану міським головою Олексієм Шостаком, також було запрошено керівників комунальних підприємств, котрі могли би виконувати ці послуги. Це, зокрема, КП «Малин», ТОВ «Малин Енергоінвест» та КП «Екоресурс».

Присутні погодилися з пропозицією міського голови щодо поетапного запровадження у місті контейнерної системи збору сміття. Оскільки залучити зовнішнього інвестора не вдається (мале місто, недостатні об’єми для швидкої окупності затрат), то швидше всього цим питанням займатиметься одне з комунальних підприємств. Проте яке саме — питання лишається відкритим.

Адже щоб запрацювати наповну, жодне з них не має достатнього ресурсу. Потрібно 180 контейнерів, декілька машин спецтехніки, а ще налагодити абонентську службу. Багато малинчан просто ухиляються від сплати за вивіз ТПВ. Та й один з контейнерів вартує нині від 6,5 до 8 тис. грн. А машина — до 1 млн. грн. Як бачимо, роботи у цьому напрямку — чимало.

Було заслухано керівників комунальних підприємств Миколу Корнійчука та Миколу Стурчака. Останній повідомив, що наразі вивіз сміття — збитковий. Підприємство уже майже рік працює « у мінус». І він становить близько 300 тис. грн. В остаточному підсумку присутні погодили наступне: винести на розгляд ради питання відшкодування збитків за вивезення ТПВ та при формуванні бюджету наступного року врахувати необхідність закупівлі контейнерів та спецтехніки для міста.

..Період переходу до контейнерів у Малині усе ж буде залежати від фінансових можливостей бюджету, бо це лише один із двох десятків проектів, які будуть запропоновані виконавчим комітетом для реалізаціі у 2018 році.