У прес-центрі Житомирської ОДА сьогодні, 24 березня, за зверненням міського голови Олексія Шостака відбулося засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови ОДА Олексія Ясюнецького. Питанням для розгляду стала загроза виникнення надзвичайної ситуації  у Малині, зумовлена відключенням від газу котелень ТОВ «Малин Енергоінвест». На комісії також були присутні представники правохоронних органів. Свою думку, окрім членів комісії, висловили як перший заступник голови правління ПАТ «Житомиргаз» Сергій Колесник, так і міський голова Малина Олексій Шостак та директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Корнійчук.

На думку газівників, вони діяли у межах повноважень. Причина відключення — непідтверджені ліміти на лютий та березень 2017 року. Це означає, що газу у мережу зайшло менше, і тому вони були змушені припинити подачу тепла для окремих міст Житомирщини, в тому числі і для Малина.

Міський голова пояснив, що питання  лімітів вирішилося б при вчасному перерахуванні державних субсидій. На жаль, саме  з цим сталася  затримка. Заборгованість у міста  перед ПАТ «Житомиргаз» відсутня. Субсидії скаладають значну частину надходжень коштів за тепло —  60 відсотків споживачів централізованого теплопостачання у Малині мають субсидію.  Місто веде свою господарську діяльність сумлінно, докладаючи максимум зусиль для уникнення проблем. Свідченням цього є те, що Малин — єдине місто в області, яке розпочало опалювальний сезон вчасно і без боргів.

Від окремих членів комісії прозвучала думка, що кошти, яких не достає для підтвердження лімітів, можна було б «закрити» за рахунок міського бюджету. Проте це, за словами міського голови Олексія Шостака, це фактично означало б банальне «вимивання» коштів громади. Усі члени комісії та особисто заступник голови ОДА  підтримали малинчан щодо того, що ніхто не має права виключити котельні, які опалюють житловий фонд та соціальні заклади під час холодів. До ПАТ «Житомиргаз» є невдоволення і  претензії  від інших міст.

Рішення обласної комісії було наступним:

1. Голові правління ПАТ “Житомиргаз” (Ющенко В.І.) до 16.00 24 березня 2017 року відновити газопостачання котелень ТОВ “Малин Енергоінвест”.
  1. Малинській міській раді (Шостак О.Г.) разом з ТОВ “Малин Енергоінвест” (Корнійчук М.А.)  до 10 квітня 2017 року завести номінації по підприємству.
  1. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Житомирській області (Шпита О.О.) забезпечити належний державний санітарно-епідеміологічний контроль щодо дотримання санітарних норм в закладах соціальної сфери.