Соціально-економічний паспорт міста за 2015 рік

Символіка міста Малина (герб, прапор та гімн)  була розроблена Євгеном Грищенком і  затверджена сесією міської ради у 2001 році.

Гімн міста сл. Є.І. Грищенка муз. Р.В.Олексієнка.

Адміністративно-територіальний поділ

Площа Малина становить 1800,5 га. Територія міської ради складає 6092,7 га.

Органом місцевого самоврядування в місті є міська рада, до складу якої входить 34 депутати.

Представлені такі політичні партії та фракції:

ВО «Батьківщина» — 9 чол., БПП «Солідарність» — 3 чол.,  «УКРОП» — 3 чол., Народна Партія — 3 чол., партія «Сила Людей» — 2 чол., Радикальна партія Олега Ляшка — 1 чол., безпартійні — 13 чол.

Населення

Чисельність наявного населення на 01.01.2016 року становить 26576 осіб.

Промисловий комплекс

У місті працюють 16 основних підприємств паперової, машинобудівної, харчової, металообробної промисловості та ін, якими за 2015 рік реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу на 1227,2 млн. грн. в діючих цінах, що майже вдвічі більше відповідного періоду минулого року.

 

 • ПАТ «Малинська паперова фабрика — Вайдманн» (електроізоляційні види паперу, картон, фільтрувальні види паперу, глассин – папір для пакування харчових продуктів, основа для шпалер).

Керівник: Панченко Андрій Васильович, тел. 5-32-76.

 • Фабрика банкнотного паперу банкнотно — монетного двору Національного банку України (різні види захищеного паперу).

Керівник: Іщенко Василь Васильович, тел. 5-24-07.

 • ПАТ «Прожектор» (апаратура зв’язку).

Керівник: Подзірей Іван Івнович, тел. 5-26-48.

 • ПАТ «РЕЙЛ» (вузли та допоміжні пристрої до верстатів, шайби двох виткові, вузли та деталі до локомотивів залізничного та рухового складу в т.ч. ТНС).

Керівник: Підлужний Віталій Еммануїлович, тел. 4-53-80.

 • ТОВ «Амстед-Рейл» (ремкомплект для залізниці).

Керівник: Хлівний Володимир Васильович, тел. 4-50-77

 • ТОВ НВК «Планета Рейл» (вузли та деталі для рухомого складу залізниці).

Керівник: Кондратенко Віктор Миколайович, тел. 4-50-27

 • ПАТ «Малинський дослідно експериментальний завод» (спеціальне технологічне обладнання, обладнання для гірничо-добувної промисловості, обладнання та запасні частини для підприємств «Укрзалізниці» та с/г підприємств, чавунне та сталеве литво).

Керівник: Неділько Іван Іванович, тел. 4-51-53.

 • ДП «Вайдман Малин Ізоляційні Компоненти» (деталі із ізоляційного картону складної конфігурації).

Керівник: Тригуб Іван Володимирович, тел. 3-22-78.

 • ТОВ «Форест» (піддони).

Керівник: Тонклевський Геннадій Михайлович, тел. 5-31-60.

 • ТОВ «Папір-Мал» (серветки, туалетний папір).

Керівник: Хоменко Віктор Васильович, тел. 9-79-25.

 • ТОВ «Малинська фабрика спеціального паперу» (папір спеціальний захищений).

В.о.керівника: Лебеда Валентина Іванівна, тел. 3-22-45.

 • ПП «Малинська меблева фабрика» (виготовлення меблів).

Керівник: Науменко Володимир Олександрович, 5-26-88

 • ТОВ «Швейна фабрика «Ельфа» (пошиття одягу).

Керівник: Прокопович Олександр Анатолійович, тел. 5-14-58

 • ПрАТ «Детвілер Ущільнюючі Технології Украіна» (вироби з гуми).

Керівник: Марченко Анатолій Анатолійович, тел. 3-25-80

 • ДП «Малинське лісове господарство» (заготівля деревини).

Керівник: Дзюбенко Олег Миколайович, тел. 5-34-91

 • ТОВ «Екогран» (виготовлення паливних гранул).

Керівник: Корнієнко Павло Олегович, тел. 4-58-20

0 грн.
Середньомісячний обсяг реалізації промислової продукції. ( 2014р. – 54 млн.грн.)

Основна частка (70 %) загальноміського обсягу випуску продукції належить підприємствам целюлозно — паперової галузі, якими забезпечено виробництво різного виду паперу та картону. 60 % обсягу целюлозно-паперової галузі займає ПАТ «Малинська паперова фабрика — Вайдманн».

Упродовж останніх років місто посідає перші місця серед міст та районів області за обсягом реалізованої продукції в розрахунку на одну особу, цей показник по місту становить 45,9 тис.грн. (по області — 20,2 тис.грн.).

Будівництво

Будівельниками міста у 2015 році виконано будівельних робіт на 3,2 млн.грн., що на 9% менше показника попереднього року. Протягом 2015 року введено в експлуатацію 107744 кв. метрів загальної площі житла, що майже в 5 разів більше, ніж у 2014 році.

Транспортний комплекс та зв’язок

Місто має сучасну мережу вулиць, загальна довжина яких становить 106 км., в тому числі з асфальтовим покриттям – 46 км., з гравійним покриттям – 58 км., з освітленням – 87,6 км.

Пасажироперевезення по місту здійснюють 4 перевізники — фізичні особи-підприємці (Столяр О.В.,Каленський І.Ю.,Столяр Н.М., Ванек М.В.). Ними обслуговується 10 маршрутів, забезпечено достатній рівень транспортного обслуговування населення. Водночас, залишається проблемним відшкодування перевізникам у повному обсязі коштів за перевезення пільгових категорій населення. Субвенція перевізникам із державного бюджету на здійснення перевезень громадян пільгових категорій становить біля 60 % від реальної потреби.

За 2015 рік послугами пасажирського транспорту скористалось 2299,8 тис. осіб, що на 10,8% більше, ніж за попередній рік. Пасажиропотік збільшився на 48,3 % і склав 32,4 млн.пас.км.

Послуги зв’язку у місті надає підприємство ВАТ «Укртелеком». Широко розповсюджено мобільний зв’язок, найпоширеніші «Київстар» та «UMC». У місті функціонує 5 АТС, монтована ємність яких складає 7,5 тис. номерів.

Фінанси

За 2015 рік до загального фонду міського бюджету надійшло 40,8 млн.грн. власних і закріплених доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів), що на 332,7 тис.грн., або на 0,8% більше уточненого планового показника. У порівнянні з попереднім роком зазначені доходи збільшилися на 7,8 млн.грн., або на 23,9%. Забезпечено виконання за всіма видами доходів.

До загального фонду бюджету міста надійшло 517,3 тис.грн. стабілізаційної дотації.За 2015 рік надійшло 22,5 млн.грн. освітньої субвенції та 33,3 млн.грн. медичної субвенції. Зазначені субвенції передбачені місту вперше.

Надходження спеціального фонду бюджету міста за звітний період становлять 6,4 млн.грн. Крім того до спеціального фонду міського бюджету отримано субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах у сумі 1,7 млн.грн.

Мале підприємництво

У місті функціонує 150 малих і середніх підприємств. В середньому на 10 тис. наявного населення припадає 56 таких підприємства. Питома вага продукції, виробленої малими і середніми підприємствами в загальному обсязі виробництва становить 82 %.

За 2015 рік зареєстровано 139 суб’єктів господарювання, (що менше попереднього року на 6%), в тому числі фізичних осіб — 115, юридичних — 24. Разом з тим з державного реєстру виключено 570 господарюючих структури, з них 5 юридичних осіб та 565 фізичних осіб. Зменшення кількості суб’єктів підприємництва обумовлене спрощеною системою закриття підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців, яке мало місце на законодавчому рівні починаючи з другого півріччя 2014 року, та нестабільною фінансово-економічною ситуацією в країні.

Інвестиції та спеціальний режим інвестиційної діяльності

У січні-грудні обсяг капітальних інвестицій становили 132,6 млн.грн., на одну особу освоєно 4993,2 грн.

Негативні тенденції спостерігаються у питаннях іноземного інвестування. Обсяг прямих іноземних інвестицій на 1.01.2016 р. зменшився на 28,6% і склав 8,5 млн.дол. США. Зменшення обсягу прямих іноземних інвестицій відбулось у зв’язку із зміною вартості акціонерного капіталу нерезидентів за рахунок курсової різниці та часткове вилучення інвестицій у зв’язку із зміною власника. Така динаміка пояснюється, перш за все, дестабілізацією політичної, економічної та суспільної ситуації в країні, що знайшло своє відображення і в господарському комплексі міста.

Житлово – комунальне господарство

Житлово – комунальне господарство міста представлене 6 комунальними підприємствами, які надають послуги з тепло- та водо- постачання, водовідведення, утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій, наданню ритуальних послуг, послуг з земельного кадастру, архітектурно–планувальних послуг та громадського харчування.

В житлово – комунальному господарстві міста нараховується  170 житлових будинків загальною площею 197 тис.кв.м., водоочисна станція, 9 каналізаційно-насосних станцій, 125 км. водопровідно-каналізаційних мереж, 9 опалювальних котелень, 105,8 км. доріг, 8,9 га зелених насаджень, 4 кладовища, 55.2 км. мереж зовнішнього освітлення, 1 звалище твердих побутових відходів та інше.

Ситуація на підприємствах житлово-комунального господарства залишається складною. Більшість обладнання застаріле і енергоємне, стан мереж водопостачання та водовідведення аварійний. Зношеність основних засобів становить 55-70%. Втрати води в мережах фактично до 50%. Це призводить до значної аварійності та збитковості галузі в цілому.

Комунальні підприємства міста мають кредиторську заборгованість за енергоносії, податковий борг, борг до Пенсійного фонду більше
32,7 млн.грн.

Заробітна плата

Середньомісячна заробітна плата по місту за 2015 рік становила 3922 грн., що становить 120,7 % до минулорічного показника та 119,9% до середнього рівня по області.

Залишається значною диференціація заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищою середня зарплата була у працівників промислових підприємств. Значно нижчим від середнього по місту є рівень заробітної плати працівників зв’язку, освіти, охорони здоров’я, торгівлі.

Освіта

Середньомісячна заробітна плата по місту за 2015 рік становила 3922 грн., що становить 120,7 % до минулорічного показника та 119,9% до середнього рівня по області.

Залишається значною диференціація заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищою середня зарплата була у працівників промислових підприємств. Значно нижчим від середнього по місту є рівень заробітної плати працівників зв’язку, освіти, охорони здоров’я, торгівлі.

Охорона здоров’я

Для медичного обслуговування населення і проведення всього комплексу лікувально-профілактичних заходів у місті функціонують: Малинське МРТМО: стаціонар — 210 ліжок; лікарів — 56; середнього мед. персоналу – 165; КЗ «Малинський місьрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги»: лікарів — 37; серднього мед. персоналу – 111; відділення — пункт постійного базування бригад екстреної медичної допомоги Малинського району.

У всіх закладах забезпечено рівний доступ до медичної допомоги, облаштовані пандуси, виклик медичних працівників додому здійснюється телефоном, всі лікувальні заклади забезпечені телефонним зв’язком.

Культура

Для медичного обслуговування населення і проведення всього комплексу лікувально – профілактичних заходів у місті функціонують: поліклініка, стаціонар на 211 місць та відділення швидкої допомоги, де працюють 101 лікар, 276 чол. середнього медичного персоналу.

У всіх закладах забезпечено рівний доступ до медичної допомоги, облаштовані пандуси, виклик медичних працівників додому здійснюється телефоном, всі лікувальні заклади забезпечені телефонним зв’язком.

Молодь і спорт

На території міста розташовано 41 спортивну споруду, в т.ч. 1 стадіон, 15 ігрових спортивних майданчиків, 2 майданчики з тренажерним обладнанням, 3 футбольних поля, 11 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 7 спортивних залів, 2 стрілецьких тири, працює дитячо-юнацька спортивна школа, 11 громадських спортивних організацій.

 У місті діє Малинський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Завданням центру є популяризація спорту за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення.

Протягом року було проведено та забезпечено участь у 55 спортивно — масових заходах та змаганнях різного рівня.

На високому рівні захищають спортивну честь України вихованці Малинської ДЮСШ. Так, гордістю міста є Білокопитий В., Андрійцев В., Красненко Р., Машкевич К., Дідківська В. – неодноразові переможці чемпіонатів України і світу з вільної боротьби. Рябченко Т. включена до складу збірної команди України з велоспорту. Косинський Д. – неодноразовий переможець чемпіонатів, Кубків України з метання спису. Заруцька О. стала Чемпіонкою України серед дівчат з метання спису, увійшла до складу збірної України та брала участь у Чемпіонаті Світу, де стала сьомою. Всього до складу збірної області з різних видів спорту входить 5 малинських спортсменів. До складу збірної України – 3 спортсмени.

Ключові питання розвитку міста

 • будівництво другої черги полігону ТПВ;
 • завершення реконструкції навчального корпусу школи-ліцею № 1;
 • реконструкція та утримання дамби міського водосховища;
 • благоустрій і поглиблення каскаду ставків та ремонт гідротехнічних споруд в парку (пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення);
 • розробка нового генерального плану міста.