Побільшало нарікань малинчан на появу спецефічного «рибного» запаху води у системі водопостачання. На «гарячу лінію» сайту надійшов лист міському голові. Зокрема, малинчанин Леонід пише:

«Доброго дня! Будь-ласка розберіться з проблемою нестерпного запаху води з кранів, замініть вже ті фільтри, реконструюйте водоочисну, тому що з кранів дуже нестерпно смердить вода рибою! Це просто якийсь жах…»

Причина спецефічного «рибного» запаху води, яка надходить до споживачів міста через мережу водопостачання — розкладання фітопланктону під товстим шаром криги на Малинському водосховищі. Аналогічна ситуація існує і у інших містах, як Житомирщини, так і України, зокрема, таких як Коростень та Вінниця.
Наявний запах не має жодного відношення до риби, а обумовлений природними одорантами (речовинами з сильним запахом), які виділяються водоростями в період відмирання або в «стресових» для них ситуаціях (в даний час укриття річки кригою, шар якої в цьому році особливо товстий). До того дається взнаки погіршення самоочистки води на Малинському водосховищі, зменшення насичення її киснем, ускладнення природнього руху води.

Технологія очищення питної води дає можливість замаскувати «рибний» запах, збільшивши дозу хлору. Але великі дози хлору призведуть до збільшення концентрацій побічних продуктів хлорування, які є небезпечними для людини.
За інформацією ТОВ «МалинЕнергоінвест», вода, яка надходить до споживачів Малина, відповідає всім санітарним вимогам та цілком є безпечною для здоров’я. На підприємстві функціонує ліцензована лабораторія. Проби води беруться для аналізу кожні дві години та додатково перевіряються працівниками державної санітарно-епідеміологічної служби.

Щодо заміни фільтрів на водоочиних спорудах, то інформуємо, що у минулому році замінено два основні фільтри з наявних чотирьох, на що затрачено близько півмільйона гривень з міського бюджету. Зміна фільтруючого елементу фільтрів не проводилася з 60-х років. У цьому році заплановано заміну третього резервного фільтру. Четвертий фільтр не задіяно через наявну достатню потужність очисних.