З цієї нагоди на Соборній площі міста, у парку культури та відпочинку  та стадіоні відбулися святкові та розважальні заходи.

Урочиста офіційна частина пройшла у великій залі адміністративного приміщення.  Рішенням сесії Малинської міської ради звання Почесного громадянина Малина було  присвоєно  Трилінському Степану Степановичу  та Мельнику Валерію Григоровичу  (посмертно).  Отримати відзнаки  своїх батьків прийшли сини – Володимир Трилінський та Віктор Мельник.

Також Почесними грамотами Малинської міської ради було нагороджено окремих малинчан  в номінаціях: «Відкриття року»  –  ресторан «Романс», «Успішна бізнес – леді» –  Тетяна Чушенко, «Волонтер року»  – Ірина Оксаніч,  «Ми – разом» –  ОСББ  «Дружня оселя» та  аптека «Нікон»,  «Громадський діяч року» – Григорій Шитюк,  «Громадська ініціатива року» –  арт-центр «FDE» в особі керівника Ростислава Ісмаілова, «Творча ініціатива року» –  Наталя Вербицька, «Врятоване  життя»  – Степан Коваль (ММРТМО), «Милосердя» – Анна Копилова , «Спортивна родина року»  – родина Коростелів,  «Спортсмен року» –  Тетяна Рябченко, «Спортивна надія міста» – Вікторія Слободенюк, «Талант року» –  Дмитрій Осадчук, «Мистецька надія міста» – Дмитро Панченко , «Мистецька гордість міста»  – Галина Власенко, «Наукова надія міста»  – Олег Тонкошкур , «Наукова гордість міста» – Ілля Максименко, «Наставник року» – Любов  Кошак,  «Заквітчана установа» – КЗ «ММРЦПМСД».

Продовжилося святкування на Соборній площі міста. Майстер-класи,  аквагрим,  конкурс малюнку на асфальті, виставки робіт гуртківців, виступи театрального гуртка «Барвінок» та  хореографічних колективів  –  все це міський ЦДЮТ підготував для маленьких та юних маличан.

Всі бажаючі мали змогу відвідати місце розкопок древнього Малинського городища та ознайомитися з процесом виробництва заліза за давньою технологією, який підготували кандидат історичних наук Василь Тимошенко та керівник Житомирської обласної археологічної експедиції Андрій Петраускас.

Яскраве дефіле  влаштували студенти  державного навчального закладу «Малинський професійний ліцей». Вони продемонстрували   власні моделі суконь, а також сукні, створені підприємством «Мальва».

Святковий концерт до Дня міста підготували  місцеві культармійці, а  запрошені гості – дует «Two voices»  та гурт  «Made in Ukraine» подарували малинчанам яскраві виступи та незабутні емоції від концерту.