Весна принесла масове спалювання населенням сухої трави, листя, очеретів, що наносить величезну шкоду довкіллю. Та чи не найбільше  турбує те, що такі стихійні весняні підпали призводять до виникнення лісових пожеж.Цьогорічні масштабні лісові пожежі на Житомирщині та зоні ЧАЕС  є яскравим та сумним прикладом людського недбальства. Через вітряну суху погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і перетворюється у справжнє стихійне лихо.

Нагадуємо, що спалювати суху рослинність заборонено й відповідно до чинного законодавства. Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні громадяни! Відмовтеся від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля!