В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, Малинське управління ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про звернення громадян»  кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення.

Звертаємо увагу, що звернення повинно містити:

–  прізвище, ім’я, по батькові;

–  адресу громадянина;

–  контактний телефон;

–  суть порушеного питання (зауваження, пропозиції, заяви, скарги, прохання або вимоги);

–  підпис заявника (заявників) із зазначенням дати;

–  надруковано або написано від руки розбірливо й чітко.

Звернення розглядаються та вирішуються в місячний термін від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вчення, – не пізніше 15 днів від дня їх отримання. В цілому термін розгляду звернень не може перевищувати 45 днів.

Для кожного виду звернень установлено особливий порядок розгляду й форми реагування. Відповідь за результатами розгляду звернень в обов’язковому порядку дає той орган, який отримав звернення та до компетенції якого входить вирішення порушених питань, такий орган повинен об’єктивно та своєчасно розглянути звернення; перевірити викладені факти; прийняти рішення згідно чинного законодавства та повідомити громадян про наслідки розгляду.

Звертаємо увагу, що звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями. Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором є анонімним і розгляду не підлягає.

Право на звернення – є одним із засобів захисту прав та законних інтересів громадян, яке закріплено основним Законом держави – Конституцією України  та  Законом України №393 від 02.10.1996 року «Про звернення громадян».

Також додатково повідомляємо, що у рамках Всеукраїнського тижня права Малинським управлінням ГУ ДФС у Житомирській області передбачено ряд різноманітних заходів. Серед них, зокрема, розміщення інформаційних матеріалів на офіційних сайтах органів самоврядування, проведення “Дня відкритих дверей для учнів-випускників шкіл”, проведення інформативних консультацій працівниками Центру з обслуговування платників податків, тощо.

Поштові адреси територіальних органів ГУ ДФС у Житомирській області можна знайти на офіційному порталі за посиланням:

http://zt.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/

 

 

 

Сектор організаційного забезпечення Малинського управління

ГУ ДФС у Житомирській області