Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг надається громадянам у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк”.

Громадянам, які одержували житлову субсидію у попередньому опалювальному сезоні у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію у грошовій готівковій формі і у них (за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг) відсутня заборгованість, житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі.

Якщо сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тис. гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Громадянам, які отримували субсидію у неопалювальному сезоні, субсидія на опалювальний період буде перерахована автоматично, звертатись не треба.

Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі починаючи з жовтня 2019 року здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

Для призначення субсидії на опалювальний сезон Пенсійний фонд України надає структурним підрозділам з питань соціального захисту населення  інформацію про пенсійні рахунки в уповноважених банках або виплатні об’єкти АТ “Укрпошта” одержувачів житлової субсидії, які отримують пенсію. АТ “Ощадбанк” надає інформацію про відкриті рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ “Ощадбанк”, яким проводилася АТ “Ощадбанк” виплата житлової субсидії у грошовій готівковій формі.

Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидії), самостійно надають структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про спосіб виплати та/або реквізити рахунка в уповноваженому банку. До надання відповідних даних одержувачем субсидії її виплата здійснюється через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта” за адресою, зазначеною у заяві.

Якщо громадянину здійснено нарахування пільги за місяць, у якому подано заяву на призначення житлової субсидії, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

У разі отримання субсидії у грошовій безготівковій формі за підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати житлових субсидій на рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ “Ощадбанк”. У разі відсутності відкритого рахунка в АТ “Ощадбанк” рахунок відкривається за зверненням одержувача житлової субсидії до АТ “Ощадбанк”. Відкриття рахунка здійснюється в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.

На кінець календарного/бюджетного року залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати житлової субсидії за обліковими записами одержувачів житлової субсидії за поточний опалювальний та минулий неопалювальний сезон, не повертаються до державного бюджету.

Залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати житлової субсидії за обліковими записами одержувачів житлової субсидії станом на 1 червня, за якими не було звернень одержувачів житлової субсидії щодо їх виплати, 20 грудня припиняють обліковуватись АТ “Ощадбанк” за такими обліковими записами одержувачів житлової субсидії та протягом двох робочих днів повертаються на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі.

Отримати інформацію можна за адресою: вул.Чорновола, 38Б, кабінет № 7, телефон «гарячої лінії» – 3-26-06.