8-9 січня робоча група, до складу якої увійшли представники Держпродспоживслужби, правоохоронців та виконавчого комітету міської ради, перевірила дотримання підприємцями «карантину зимових канікул», який запроваджено в Україні з 8 січня. Він передбачає обмеження діяльності низки суб’єктів господарювання з метою запобігання поширенню COVID-19. Головним завданням групи було проведення попереджувально-роз’яснювальної роботи, оскільки основні проблеми стосувалися того, як правильно організувати торгівлю у період локдауну, якщо у магазині, приміром, є і санітарно-гігієнічні засоби, і предмети побутового вжитку.
Нагадаємо, що з 8 січня забороняється діяльність побутових магазинів. Водночас інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним. Продаж інших груп товарів дозволяється лише зі здійсненням адресної доставки замовлень.
…Перевірки дотримання запроваджених правил триватимуть. Закликаємо усіх діяти лише в правовому полі, аби уникнути неприємностей. Наголошуємо, що недотримання протиепідемічних обмежень є адміністративним правопорушенням та загрожує штрафом за ст. 44 КУпАП на суму від 17000 грн.