Сьогодні міський голова здійснив робочу поїздку до Кабінету Міністрів, у Міністерство охорони здоров’я. Причина поїздки — існуюча колосальна недостатність коштів по заробітній платі нашим медичним працівникам. Ще при формуванні бюджету на початку року вона становила 11,6 млн. гривень. На жаль, держава не в повній мірі виконує узяті зобов’язання. Щороку (а це вже третій рік поспіль) це становиться неабиякою проблемою для місцевих органів влади, які змушені «перекривати» недостатність власними коштами.

Так, для Центру первинної медико-санітарної допомоги у липні цього року було виділено 286,9 тис. грн. з бюджету Малина. Цього звісно недостатньо. Загроза недостатності заробітної плати існує постійно. Її відчувають не лише наше місто, а й інші. Приміром, днями житомирські медики через заборгованість перекрили вулицю Бердичівську. Тамтешня міська влада дещо «гасить» проблему коштами з бюджету, але цього недостатньо.

До того ж, у цьому році влада на місцях вперше згідно зі змінами у законодавстві узяла на себе обов’язки по оплаті за енергоносії закладів освіти та медицини. Це ще один, додатковий удар по бюджетах.

…Заробітна плата медиків — відповідальність держави, а не місцевих органів влади. Залишається сподіватися, що у Кабінеті Міністрів усе ж вирішать цю болючу проблему та почують місцевих очільників і власне медиків.