З Вами на постійному зв’язку — міський голова

Запитати міського голову

Тема: очисные сооружения фбп бднбу

малинские очисные фбб ето полная афера. збрасывают сырой осад без очистки и счетчика соседям в карту а деньги требуют за очистку как полагается задвижка размещена при везде на очисные на 11 градусов 4 метра от ворот пломбы нет . в ночное время технолог дает указания збрасывать ил р реку здривля . лаболатория ведет два журнала анализов один для себя один хороший для проверок.начальник очисных каждый год ворует уголь после отопительного сезона а город платит.каждую неделю парилки пянки и все ето проплачивает МАЛИН
Запитання від: Людвиг Аристархович (22 березня)

Відповідь:

Малинська міська рада є органом місцевого самоврядування і не може в своїй діяльності керуватися неперевіреною та непідтвердженою інформацією. Щодо ціни на очистку стоків міста повідомляю, що її вартість на даний час не узгоджена сторонами переговорного процесу, якими є БМД НБУ та ТОВ «Малин Енергоінвест». Причиною цьому є саме сумніви у обгрунтованості запропонованої БМД до узгодження ціни.

                                                                                                                       З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: Опалення

Доброго дня! Шановний пане Мер, прошу пояснити ситуацію з централізованим опаленням у будинку 26 В по вулиці Володимирська, яке було відімкнено 16.03.17р. близько 10.00. Чому відімкнено, коли буде увімкнено, чи буде перераховано платіжки за період відсутності опалення?
Запитання від: Руслан ( 18 березня)

Відповідь:

 

Опалення відсутнє внаслідок безпідставного та неправомірного, з порушенням законодавства щодо теплопостачання, припинення газопостачання компанією ПАТ «Житомиргаз» на фоні відсутності боргів комунальних структур міста за поставлений газ. Офіційною причиною ПАТ «Житомиргаз» вказує на відсутність лімітів від НАК «Нафтогаз», до яких ПАТ «Житомиргаз», ні фактично ні юридично, ніякого відношення не має. Реальна причина нам невідома. В зв’язку з тим, що теплопостачальне підприємство ТОВ «Малин Енергоінвест» самостійно не вдалося вирішити це питання, 18.03.2017р. було проведено засідання комісіі по надзвичайним ситуаціям та 20.03.2017р. позачергове засідання міської ради. Відповідні заяви та звернення щодо порушення законодавства посадовими особами компанії ПАТ «Житомиргаз» направлені до правоохоронних органів та обласної комісії з надзвичайних ситуацій. Питання знаходиться в стадії вирішення. Оплата за опалення розраховується, виходячи із обсягів вироблених Гкал. В період відсутності опалення Гкал не виробляються, а отже плата за них не нараховуватиметься

                                                                                                                         З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: Бюджет участі

Як мiсто Малин долучається до програми “Бюджету участі (Громадський проект)”
Запитання від: Марiанна (7 березня)

Відповідь:

Бюджет участі є громадським проектом, який на практиці невідпрацьований, в зв’язку з чим Малинська міська рада на даному етапі впроваджувати його не планує.

При цьому, подібний за своєю природою проект було реалізовано у 2015 році народним депутатом П. Дзюбликом. Тоді право на реалізацію шляхом голосування виборов проект встановлення спортивного обладнання у ЗОШ №3.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема:  Нестерпний запах води з кранів

Доброго дня!
Шановний Шостак Олексій! Будь-ласка розберіться з цією проблемою, замініть вже ті фільтри, реконструюйте водоочисну, тому що з кранів дуже нестерпно смердить вода рибою! Це просто якийсь жах, так і до кишкової палочки недалеко. Яка вже мова може йти про власну гігієну, ні вмитися нормально, ні помитися, а про приготування їжі вже мова не йде! Щоб затриматись на посаді і мати повагу жителів міста, треба свою роботу робити на відмінно,і не треба списувати все на складну економічну ситуацію в країні, це смішно! Якщо не вирішиться проблема в найближчі дні, будемо телефонувати до одного з українських телеканалів, тоді наш Малин прославиться на всю Україні! Дякую за увагу.

Запитання від: Леонід (1 березня)

Відповідь:

Шановний пане Леоніде!

Причина спецефічного «рибного» запаху води, яка надходить до споживачів міста через мережу водопостачання — розкладання фітопланктону під товстим шаром криги на Малинському водосховищі. Аналогічна ситуація існує і у інших містах, як Житомирщини так і України, зокрема, таких як Коростень та Вінниця.

Наявний запах не має жодного відношення до риби, а обумовлений природними одорантами (речовинами з сильним запахом), які виділяються водоростями в період відмирання або в «стресових» для них ситуаціях (в даний час закриття річки кригою, шар якої в цьому році особливо товстий). До того дається взаки погіршення самоочистки води на Малинському водосховищі, зменшення насичення її киснем, ускладнення природнього руху води.

Технологія очищення питної води дає можливість замаскувати «рибний» запах, збільшивши дозу хлору. Але великі дози хлору призведуть до збільшення концентрацій побічних продуктів хлорування, які є небезпечними для людини.

За інформацією ТОВ «МалинЕнергоінвест», вода, яка надходить до споживачів Малина, відповідає всім санітарним вимогам та цілком є безпечною для здоров’я. На підприємстві функціонує ліцензована лабораторія. Проби води беруться для аналізу кожні дві години та додатково перевіряються працівниками державної санітарно-епідеміологічної служби.

Щодо заміни фільтрів на водоочиних спорудах, то інформуємо, що  у минулому році замінено два основні фільтри з наявних чотирьох, на що затрачено близько півмільйона гривень з міського бюджету. Зміна фільтруючого елементу фільтрів не проводилася з 60-х років. У цьому році заплановано заміну третього резервного фільтру. Четвертий фільтр не задіяно через наявну достатню потужність очисних.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: нарахування плати за центральне опалення (ЦО) для жителів будинків без лічильників

Доброго дня!
Кабінет міністрів України 30 листопада 2016р. ухвалив рішення, щодо нараховування плати за центральне опалення (ЦО) для жителів будинків без лічильників. Згідно цього рішення нарахування будинкам, які не мають лічильників, має здійснюватися за середніми показниками тих будинків, в яких лічильники встановлені. За жовтень місяць оплату мають перерахувати.
Прем’єр міністр зазначив, що протягом цього опалювального сезону необхідно встановити максимальну кількість лічильників у будинках за рахунок ТЕК, оскільки це закладено у ново встановлених тарифах.
Як повідомили у Малиненергоінвесті у 2017 році знову буде нараховуватися плата за обслуговування у неопалювальний період. У багатоповерховому будинку з автономною системою опалення на 70м2 за місяць буде нараховано 500грн, а з будинку у цілому – біля 30тис грн. Вартість лічильника – 40-70 тис грн. (150-200 тисяч із автоматичним погодним регулятором і 65-100 тисяч із регулятором тепла). Коментарі зайві.
Зі слів прем’єр міністра: «Ми забезпечимо можливість і гарантію для споживача, що їм буде нараховано стільки, скільки споживає конкретне місто тепла в конкретних погодних умовах»
Шановний, Олексію Григоровичу! Чи буде виконано рішення Кабінету міністрів у повному обсязі у нашому місті?
(6 грудня)

Запитання від: Анжела (6 грудня)

Відповідь:

Рішення Кабінету Міністрів України приймаються у формі розпоряджень або постанов, які відносяться до категоріі підзаконних нормативних актів, що обов’язкові до виконання суб’єктами діяльності, яких вони стосуються, а їх невиконання тягне за собою юридичні наслідки. Наше місто, як і ми з Вами, і підприємства нашого міста, знаходиться в правовому полі Украіни і зобов’язано дотримуватися норм діючого законодавства. Виходячи з наведенного, впевнений, що теплопостачальне підприємство виконає рішення КМ в тих межах, які його стосуються.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до теплопостачального підприємства «МалинЕнергоінвест».

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: перевізник

Олексій Григорович! Скажіть , будь ласка, чому дитини з багатодітної родини в міських маршрутках Малина не може проїхати по посвідчення у вихідні дні? А саме йдеться про Осадчук Дмитра, дитини з багатодітної родини ще й мама інвалід 2 групи ДЦП. Він чемпіон області і переможець багатьох змагань, а всі змагання проходять тільки у вихідні дні.
Запитання від: Осадчук Марина (2 грудня)

Відповідь:

На жаль,  держава в цьому році взагалі не відшкодовує перевізникам вартість пільгових перевезень. Не дивлячись на це, між нами і перевізниками досягнуто згоди на перевезення 2 пільговиків одночасно. Дітей з багатодітних сімей перевозять за домовленістю без обмежень до навчальних закладів, але лише в будні. Пропоную Вам зайти до мене з цього питання.


З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: нерухомiсть

Скажiть, де можна ознайомитися з перелiком нерухомостi, земельних дiлянок, що перебувають на балансi мiста i виставленi на продаж шляхом аукцiону?
Запитання від: Альона Шелюк

Відповідь:

2 «Виставлені на продаж» і «Включені до переліку комунального майна, яке може бути приватизоване у 2016 році» — це дві різні речі. Перелік майна затверджується рішенням Малинської міської ради, а оголошення конкурсу (аукціону) проводиться управлінням житлово-комунального господарства. В цьому управлінні Ви можете отримати повну інформацію по обох напрямках. Тел. 5-27-87.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: земельні питання

При наданні в оренду земельної ділянки біля магазину «Зоряний» Малинському/Сиротюк чи було встановлено земельний сервітут, якщо ні, то чому?
Запитання від: Олександр Рязанов

Відповідь:

Відповідно до архівної інформації, земельна ділянка перед магазином «Зоряний» була викуплена на підставі рішення міської ради у 2010 році. До цього часу вона перебувала у оренді. Хід та процедура прийняття вказаного рішення у 2010 році мені не відомі. Сервітут даним рішенням не встановлено. Питання земельного сервітуту регулюються главою 16 Земельного кодексу та главою 32 Цивільного кодексу. Наразі прокуратурою проводиться перевірка по даному факту на предмет законності прийнятого рішення.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: Огорожа тротуару

Доброго дня! Шановний Олексій Григорович! Можливо Ви не знаєте, що вже почали розбирати металеву огорожу тротуару на повороті, перед старою прохідною Паперової фабрики (посередині). Якщо так далі піде, то її скоро взагалі не буде. Ще в минулому році вже зрізали з одного кінця огорожі 5 прольотів (до мосту) так і з іншого кінця — декілька прольотів. До кого звертатись, щоб не розбирали далі огорожу? З повагою, Ірина.
Запитання від: Ірина

Відповідь:

На жаль, поглиблення економічної кризи сприяє зростанню рівня соціальної злочинності. Дійсно вночі невідомі особи мали намір демонтувати вказану огорожу, але були зупинені охороною автотранспортного підприємства. Відповідне звернення по факту крадіжки буде направлено до органів внутрішніх справ, а огорожу, на жаль, доведеться відновлювати власними силами. Впевнений, що депутат міської ради Столяр О.В., який до цього часу відновив та підтримував у належному стані огорожу, не залишиться осторонь вирішення цієї проблеми. До речі, охорона, яка не дала можливості злодіям демонтувати огорожу повністю — це охорона саме його підприємства.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: Курси для АТОшників

Доброго Вам дня! Де в Малині можна АТОшнику записатися на безкоштовні курси по вивченню іноземної мови? дякую
Запитання від: Андрій Комаренко

Відповідь:

Відповідні центри створено на території області. Для вирішення цьогопитання Вам необхідно звернутися до управління праці та соціальногозахисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради за адресоюм.Малин, вул.Чорновола, 38-б. тел.3-22-25 та визначитись щодо напрямку тамісця проходження навчання.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: Курси для АТОшників

Доброго Вам дня! Де в Малині можна АТОшнику записатися на безкоштовні курси по вивченню іноземної мови? дякую
Запитання від: Андрій Комаренко

Відповідь:

Відповідні центри створено на території області. Для вирішення цьогопитання Вам необхідно звернутися до управління праці та соціальногозахисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради за адресоюм.Малин, вул.Чорновола, 38-б. тел.3-22-25 та визначитись щодо напрямку тамісця проходження навчання.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: Нагородження АТО

Вітаю Вас! Маю пропозицію і водночас запитання: чому не нагороджують від імені міста,району,області учасників АТО? Тих,хто повернувся,хто поранений і тих,хто досі там. Їх не багато у Малині і така увага була б дуже важлива для них. Це стосується всіх: ЗСУ, НГУ, доброврльчі батальйони, ПС. Є організація ВТО «Орден»,яка виготовляє нагороди,у них можна замовити і від імені Міського Голови нагородити наприклад. Інформація є у військоматі,у містян попитати,але бажано нагороджувати тих,хто справді брав участь у боях,а не міліціянтів,що стояли 2 неділі на блокпосту у Дніпропетровській області…Для цього можна вибрати день,десь влітку,запросити всіх охочих,чи взагалі десь у центрі чи парку і самих воїнів звичайно,з міста і з передку.Прислухайтесь,будь ласка,це важливо. Чекаю на відповідь,з повагою Олександр.
Запитання від: Олександр

Відповідь:

Я таку практику не зустрічав. Учасники АТО виконують свій громадянський обов’язок перед всією державою, яка їх нагороджує державними нагородами з певним статусом. Нагородою міста, згідно Закону «Про місцеве самоврядування»  та Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Малина» є надання статусу «Почесний громадянин міста».   Учасників АТО нашого міста близько 300, кожен з яких вніс свою частину у захист нашої держави, в звязку з чим виокремити із всіх когось окремо проблематично, тим більше на місті ділити їх за особистим внеском. Додатково, з початку військових дій місто встановило пільги на комунальні послуги, які надаються комунальними підприємствами до отримання статусу УБД, виділяє земельні ділянки для військових, здійснює безкоштовні перевезення міським автотранспортом. Щодо міліціантів, то звертаю Вашу увагу, що більшість добровольчих батальйонів увійшла в структуру МВС,тобто є, згідно змісту звернення, міліціянтами, а НГУ формувалася на Майдані і одна з перших прийняла удари ворога. Прикладом тому є батальйон ім.Кульчицького. Але будь-яка ініціатива має місце на існування. Дане питання я обговорю із представниками спілки учасників АТО міста. Воно не є простим, з огляду на необхідність фінансових затрат на реалізацію ідеї ,а ресурси міського бюджету обмежені. Але не дивлячись на це, в міському бюджеті передбачені кошти на фінансову підтримку поранених або хворих учасників АТО. Виходячи з наведеного, будь-яке питання має вирішуватися з урахуванням можливостей та пріоритетів.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: щодо відділення поліції

Шановний Олексію Григоровичу! Хотів би запитати Вас, щодо розподілу відділів поліції по області. Чому Малин приєднаний до Коростишева і є його відділенням, а не окремим !відділом! Житомирської області? Місто обласного значення підпорядковується районному місту… а то так можемо втратити і статус, якщо місто себе не відстоїть…
Запитання від: Петренко Олег

Відповідь:

Поліція відноситься до органів державної влади в структурі МВС, яке знаходиться на стадії реформування. Органи державної влади, на жаль, не підпорядковуються та непідконтрольні органам місцевого самоврядування, одним з яких є Малинська міська рада, в зв’язку з чим питання реформування не погоджувалося з міською радою.
Але питання є актуальним та прямо зачіпає інтереси нашої громади. В зв’язку з цим нами проведено ряд заходів, направлених на позитивне вирішення цього питання, які підлягають додатковому роз’ясненню.

Питання визначення місцезнаходженння відділу поліції напряму пов’язане з питанням розміщення іншого державного органу – прокуратури. Як відомо, на державному рівні прийнято рішення про створення місцевої прокуратури в місті Коростишів, що закріплено в Законі «Про прокуратуру». Основним аргументом при прийнятті цього рішення, на моє тверде переконання, стала наближеність Коростишева до обласного центру, чим порушено основний принцип реформування, який полягає у забезпеченні доступності послуг для громадян. Більше того, місто Малин, як окрема адміністративно-територіальна одиниця, не увійшов в зону дії закону, що очевидно свідчить про його неналежну підготовку.

З огляду на це, після попередніх зустрічей з керівництвом Генеральної прокуратури, за попереднім погодженням з депутатами Верховної Ради, розроблено та внесений законопроект про внесення змін д закону «Про прокуратуру» в частині включення міста Малин в зону дії закону та перенесення місцевої прокуратури з м. Коростишів до м. Малин. На даний час законопроект опрацьовується комітетом ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, про що Малинську міську раду проінформовано письмово.

На даний час узгоджена моя зустріч з головою вказаного комітету А.Кожемякіним та дано доручення про запис на особистий прийом до заступника Генерального прокурора з питань реформування після його призначення новим генеральним прокурором.

На жаль, лише міська рада активно займається вирішенням цього питання, а інша частина державних, місцевих органів, організацій та суспільства стоїть осторонь проблеми, не забуваючи при цьому критикувати.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: відповідь на звернення громадян

Шановний Олексій Григорович!
11 грудня 2015 року я звернувся з заявою про надання мені дозволу на виготовлення технічної документації на земельну ділянку для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) і ділянку для городництва.
Друга частина заяви була розглянута на сесії і дозвіл я отримав. По першому пункту заяви я не отримав ніякої відповіді. Сьогодні вже 7 квітня 2016 року, у мене питання: чому порушуються строки відповіді на мою заяву?

З повагою, Андрій Анатолійович.
гр. Оксьоненко А.А.
вул. Кримського, 55-2

Запитання від: Оксьоненко Андрій

Відповідь:

Виконавчий комітет Малинської міської ради розглянув звернення щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по вул. Кримського, 55-2 та повідомляє наступне.
Земельна ділянка площею 0,0450 га (кадастровий номер 1810900000:01:005:0747), яка перебувала у Вашому користуванні для обслуговування житлового будинку в Державній кадастровій системі (ДКС) є сформованою і зареєстрованою. Дана система (ДКС) не передбачає розширення земельних ділянок, а тільки поділ та об’єднання.
Виходячи з вище викладеного виконком міськради не може виділити Вам додаткову земельну ділянку для обслуговування житлового будинку,господарських будівель і споруд.

З повагою, заступник міського голови О.А. Ювковецький

Тема: забудова прибережної зони Малинського водосховища

Шановний Олексій Григорович!
У с. Гамарня всупереч земельному Кодексу, водному Кодексу а також Конституції України відбувається передача в привагну власність прибережної зони МАлинського водосховища. Станом на 16 лютого 2016 р. відбуваються роботи зі встановлення паркану в кількох метрах від дзеркала води. Таким чином, не говорячи вже про порушення норм чинного законодавства, місцеві жителі лишаються можливості дістатись до берега водосховища. А незабаром на березі водозабору питної води для жителів Малина буде збудовано чиєсь помешкання чи розважальний заклад. Яким чином зупинити це свавілля та нехтування законодавством України.
Дякую
Запитання від: Ольга

Відповідь:

На Ваш лист щодо забудови прибережної зони Малинського водосховища повідомляю, що мною було направлено лист начальнику екологічної інспекції в Житомирській області з проханням проведення перевірки законності будівництва, про яке йдеться у Вашому листі.
Про наслідки перевірки буде проінформовано Малинську міську раду та Вас особисто.

Також повідомляю, що землі с. Гамарні входять до складу Слобідської сільської ради. У минулому році за моїм підписом був направлений лист сільському голові Єщенку М.М. з ініціюванням створення добровільного об’єднання територіальних громад м. Малина та Слобідської сільської ради в рамках нинішньої адміністративно-територіальної реформи.

У разі створення такої громади значно простіше вирішувати різноманітні питання, в тому числі подібні до Вашого. Відповідь від сільського голови міська рада, на жаль, не отримала. Проте Ви та інші активні громадяни можуть бути ініціаторами цих процесів.

Сподіваюсь на співпрацю.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: грейдерування провулку Щербакова

Доброго дня! Питання щодо грейдерування провулку Щербакова. На деяких ділянках дороги неможливо не тільки з двору виїхати машиною, а й навіть прогулятися з каляскою. Будемо вдячні за допомогу.
Запитання від: Людмила Польова

Відповідь:

Шановна пані Людмила!

Дякую за Ваше звернення. Щодо грейдерування провулку Щербакова, повідомляю, що ця вулиця та провулок буде прогрейдеровано в комплексі робіт по даному мікрорайону КП «Благоустрій». Відповідне доручення  дано керівництву цього підприємства.  На даний момент погодні умови не дозволяють проводити ці роботи.

З повагою, міський голова Олексій Шостак

Тема: Міський парк культури та відпочинку

Вітаю! Часто гуляю з племінником у міському парку відпочинку, племіннику цікаво шукати білочок у верховітті дубів та кормити качечок у паркових озерах, а я просто насолоджуюсь природою! Питання таке, рух автомобільного транспорту алеями парку відпочинку! Це так треба чи це наше українське «куди бачу туди їду». Не одноразово ставав світком ситуації коли учні школи №1 та й звичайні перехожі, йдучи вулицею Парковою, що примикає до школи, розганяються звуком клаксона автомобіля. Авто рухаються від в’їзду на стадіон попри фонтан та пам’ятник «Воїнам Афганцям» по вул. Паркова, через місток в районі джерельця і далі у напрямку вул. Мічуріна і у зворотньому напрямку. Також багато хто возить сміття у смітник біля фонтана, вчора жіночка на черваному «смарті», «культурно викидала сміття у парку відпочинку». Автомобілі відвідувачів тренажерної зали, що знаходиться у підвалі школи №1, паркуються ніде інакше як на сходах з вул.Паркової до школи №1. Ні в одному місті де я був, не бачив такого «скотського» відношення до парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Дякую!
Запитання від: Руслан Дмитренко

Відповідь:

Шановний пане Руслан!

Дякую Вам за активну громадську позицію та небайдужість до питань розвитку та утримання міста, зокрема міського парку культури та відпочинку. Буду вдячний за будь-яку інформацію, яка може бути корисною в цьому питанні.

Для заборони заїзду автотранспорту на територію парку на заїздах з вул. Мічуріна, Паркової та Володимирської (вул. Фрунзе) планується встановити дорожні знаки «Рух механічних транспортних засобів заборонено», про що підготовлено та направлено відповідний лист до відділу ДАІ.

Враховуючи, що на дорожні знаки та інформаційні таблички про заборону заїзду автотранспорту водії транспортних засобів не звертають уваги, а відповідні служби не реагують на правопорушення, комунальним підприємством «Благоустрій» за рахунок власних коштів будуть виготовлені та встановлені інженерні споруди, які унеможливлять рух автотранспорту по території міського парку.

Одночасно пояснюю, що ми не можемо повністю огородити в’їзд в парк, адже потрібен проїзд для спецтехніки, вивіз сміття та ін., чим користуються несумлінні водії.

Щодо несанкціонованої автостоянки біля школи №1, то ставлю Вас до відома про те, що орендарям, які орендують частину приміщення навчального закладу підготовлено та направлено попередження про дотримання

Правил благоустрою міста щодо заборони несанкціонованої стоянки автотранспорту.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Бродячие собаки

Здравствуйте!
Сегодня вечером я была ошеломлена ужасающим агрессивным «рыком», доносящимся с тротуара центральной улицы. Не рискнув выйти, я в ужасе начала углубляться обратно в свой двор не сводя взгляда от источника шума. Спустя несколько секунд я увидела стаю бродячих собак достаточно крупного размера — они как раз проходили мимо моего двора.
Прошу Вас, обратите внимание на этот факт. Агрессивной своре собак нельзя так разгуливать по городу.
Благодарю за внимание.
Запитання від: Лилита Клокун

Відповідь:

Шановна пані Ліліта!

По суті означеної Вами проблеми повідомляю, що переважна більшість собак в нашому місті не є бездоглядними (бродячими), а мають власників, які просто не здійснюють за ними належного догляду та не створюють умов по утриманню. Це дає можливість собакам безперешкодно пересуватися містом, іноді збираючись в зграї, частіше у певні місяці року. На жаль, це проблема всієї держави, а не тільки нашого з Вами міста, так як фінансово-економічний стан в країні не дає можливості забезпечити нормальний рівень життя людей, не говорячи про тварин.

Не дивлячись на це, в минулому році в нашому місті збудовано чотири вольєри для тимчасового утримання бездоглядних тварин, які мають використовуватися для реабілітаційного періоду стерилізованих собак. Є попередні домовленості з ветеринарами про безкоштовну стерилізацію бездоглядних (прошу не плутати з домашніми) тварин. Придбано спеціальний прилад для відстрілу шляхом їх шляхом тимчасового присипляння з наступною стерилізацією. Єдиною проблемою залишається відсутність ліцензії для придбання спеціальних ампул зі снодійним. Така ліцензія відсутня взагалі в нашій області. Після вирішення питання на рівні області роботу в цьому напрямку буде продовжено.

Але знову хочу наголосити на тому, що більшість собак в місті є домашніми, власника яких виявити практично не можливо, а інших варіантів вирішення проблем крім стерилізації бездоглядних тварин немає. Вбивство тварини є карним злочином.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Стихійне сміттєзвалище біля школи №4

Я, як директор школи і як просто мешканка нашого міста, неодноразово зверталась в різні інстанції і осибисто до вас, як до міського голови, коли буде прибране сміттєзвалище на ділянці, яка продана міською радою депутату Данеляну? Невже інтереси однієї людини стоять вище дитячих проблем?
Я дуже прошу Вас вплинути на ситуацію!!!!
Запитання від: Колєснікова Валентина Василівна

Відповідь:

Шановна Валентино Василівно!

Вас, як керівника одного з найкращих освітніх закладів міста, буду радий особисто бачити і поспілкуватися по всім проблемним питанням закладу для їх оперативного вирішення. З цією метою обов’язково найближчим часом відвідаю школу.

По суті даного питання повідомляю, що за відсутності достовірної інформації Вами зроблено поспішні висновки, а саме — вказаний об’єкт не належить відповідному депутату, в зв’язку з чим частину запитання щодо переваг інтересів однієї людини над дитячими проблемами залишу без коментування. На жаль, це не знімає проблему наявності стихійного сміттєзвалища, яка, по своїй суті є штучною та болючою для мене з огляду на наступне.
Мікрорайон паперової фабрики в повній мірі покритий маршрутами сміттєзбиральних машин. Впевнений, що сміття на дане сміттєзвалище не привозять жителі інших мікрорайонів, а воно акумулюється само жителями прилеглих будинків, не дивлячись на наявність комунального сервісу.

Враховуючи наближеність до школи, ми обов’язково ліквідуємо вказане сміттєзвалище силами комунального підприємства. На жаль, за недбалість деяких мешканців, ми вимушені будемо заплатити з податків Ваших, моїх та інших законослухняних людей.

Підсумовуючи відповідь, прошу Вас, як директора школи, посилити увагу у вихованні в наших дітях саме тих рис, які не дозволять їм ставити свої особисті інтереси, в т.ч. щодо сміття, над інтересами інших людей, в т.ч. дітей.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Децентралізація

Шановний Олексій Григорович, звертаюсь до вас, як до міського голови.
Маючи деяку доступну інформацію з засобів масової інформації, икликає серйозне занепокоєння з приводу можливих негативних рішень владою області та так званих реформаторів в відношенні до міста Малина по децентралізації (кулуарне розділення на нові 4 райони з метою укрупнення) Житомирської області, та серйозних загрозливих наслівків для подальшого розвитку міста Малина як адміністративного центру, позбавляючи його цього статусу. Місто Малин маючи розвинену інфраструктуру з новими адмінбудівлями та розгалуженими регіональними дорогами, нову лікарню, достатній економічний потенціал, високий рівень освіти та культури, прекрасних людей, маючи статус міста обласного значення, з постійними позитивними демократичними зміни- має бути повітовим центром. Не можна допустити, щоб віковічне місто Малин перестало розвиватись! Такі реформи відбуваються раз на 100-200 років і ми просто зобовязані зробити все можливе і неможливе щоб дати нашому місту шлях в майбутнє, а не розтворити всі надбання в іншому районі та стати донором для розвитку Коростеня. Ми робимо все для позитивних змін. В політичному аспекті, щоб вибори пройшли чесно і демократично.
Запитання від: Олександр

Відповідь:

Шановний пане Олександр!

Підняте Вами питання щодо суті децентралізації є настільки об’ємним і розмитим, що надати повну відповідь в рамках «запитань міському голові» технічно неможливо. Таку інформацію я надаю та буду продовжувати оприлюднювати через друковані ЗМІ.

Лише хочу зазначити, що підтримую кожну тезу, яку містить Ваше запитання, розділяю Ваші занепокоєння, так як абсолютно розумію можливі наслідки необдуманих реформ, і роблю все від мене залежне для недопущення цього. Моя позиція при спілкуванні з державною владою на рівні області чітка і категорична: реформи мають приносити користь, а не ризик занепаду нашого міста.

На сьогоднішній день питання повітів на рівні області не розглядається, але на рівні голови обласної ради вже прозвучала теза щодо 5 повітів області, яка звичайно не розслабляє, але свідчить про певну, проведену нами роботу.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Коли буде відкрито нове кладовище в ройоні Городищ?

Шановний Олексій Григорович, звертаюсь до вас, як до міського голови.
Маючи деяку доступну інформацію з засобів масової інформації, икликає серйозне занепокоєння з приводу можливих негативних рішень владою області та так званих реформаторів в відношенні до міста Малина по децентралізації (кулуарне розділення на нові 4 райони з метою укрупнення) Житомирської області, та серйозних загрозливих наслівків для подальшого розвитку міста Малина як адміністративного центру, позбавляючи його цього статусу. Місто Малин маючи розвинену інфраструктуру з новими адмінбудівлями та розгалуженими регіональними дорогами, нову лікарню, достатній економічний потенціал, високий рівень освіти та культури, прекрасних людей, маючи статус міста обласного значення, з постійними позитивними демократичними зміни- має бути повітовим центром. Не можна допустити, щоб віковічне місто Малин перестало розвиватись! Такі реформи відбуваються раз на 100-200 років і ми просто зобовязані зробити все можливе і неможливе щоб дати нашому місту шлях в майбутнє, а не розтворити всі надбання в іншому районі та стати донором для розвитку Коростеня. Ми робимо все для позитивних змін. В політичному аспекті, щоб вибори пройшли чесно і демократично.
Запитання від: Ніна

Відповідь:

Шановна пані Ніна!

У цьому році весь фінансовий ресурс передбачений на розширення територія кладовища по вул. Городищанській освоєно. На наступний рік залишається встановити огорожу та сформувати квадрати.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Перейменування вулиць

В зв’язку з перейменуванням вулиць з комуністичними назвами, яка вартість буде для людей заміни всіх даних в паспорті, свідоцтві на право власності на житло, акті на земельну ділянку, рахунках та ін. І взагалі, яка процедура чекає людей при зміні найменувань вулиць.
Запитання від: Людмила

Відповідь:

Шановна пані Людмила!

Причиною затримки відповіді на ваше запитання стало очікування підписання відповідного закону Президентом України. По суті питання повідомляю, що матеріалізуючи громадські ініціативи у закони України, влада в першу чергу зобов’язана запропонувати механізм їх впровадження, тобто логічним є надання відповідних роз’яснень або механізмів реалізації закону шляхом прийняття підзаконних актів, які, я сподіваюсь будуть прийняті.

Зі свого боку повідомляю, що попередньо узгоджено внесення до правовстановлюючих документів на землю та нерухоме майно штампів з відповідною відміткою, що не потребує фінансових затрат. Щодо питання зміни документів підприємницької діяльності або відміток про реєстрацію (прописку) міграційної служби, на даний час така інформація відсутня, але можете бути впевнені, що при реалізації вимог закону, в першу чергу всі необхідні роз’яснення будуть подані через ЗМІ, а механізми їх реалізації, які залежать від міської ради, будуть максимально спрощені.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Прибирання парку

Доброго дня. Скажіть хто повинен прибирати смітники в фабричному парку і з яким інтервалом? Діти прибирали територію, а виявляється, наш Благоустрій не в силах смітники раз в тиждень почистити? Чому за цим ніхто не слідкує?!
Запитання від: Ольга Єсипчук

Відповідь:

Шановна пані Ольга!

Щодо питання прибирання фабричного парку, хочу розмежувати прибирання з утриманням, що включає в себе заходи з благоустрою міста. Так у 2015 році на проведення заходів з благоустрою міста виділено понад 2 млн.грн., а це прибирання доріг, утримання зелених насаджень, косіння, побілка, зрізка дерев, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, тощо… Роботи по благоустрою оплачуються з бюджету по факту їх виконання на підставі атів виконаних робіт. Ця сума незначна з урахуванням потреб всього міста. Роботи виконуються в залежності від фактичних потреб. Контроль за використанням коштів здійснює управління ЖКГ виконкому, яке має збалансувати фінансування заходів благоустрою в розрізі календарного року виходячи з фінансових можливостей. Виходячи з наведеного, територія фабричного парку утримується в межах суми виділеної на благоустрій всього міста, а витрати на утримання мають бути збалансованими по всій його площі. З огляду на культуру відпочинку окремих громадян в нашому місті в співставленні з фінансовими можливостями міського бюджету, без активної участі громадськості, кардинальне вирішення проблеми може розтягнутись у часі.

На моє тверде переконання, шляхом здійснення громадського та владного контролю за дотриманням правил благоустрою пересічними громадянами можна досягнути позитивного результату. На даний час з боку влади введено в штат управління ЖКГ посаду інспектора з благоустрою, яку має зайняти небайдужа до екологічних проблем людина. Відбір буде проводитись на конкурсній основі з урахуванням кандидатур, які подали своє резюме в рамках реалізації міського проекту «Реалізуй себе у владі».

Суть громадського контролю полягає у тому, щоб не бути байдужим та не ігнорувати очевидні порушення правил благоустрою, які відбуваються у всіх на очах, не проходити повз них сподіваючись, що хтось просто прийде і прибере, так як прибирання буде здійснюватися за кошти міського бюджету, який формується нами шляхом сплати податків і обов’язкових платежів, тобто за наші з Вами кошти.

Суть владного контролю буде реалізована інспектором з благоустрою, який наділяється владними повноваженнями по складанню протоколів про адміністративне правопорушення, які розглядаються адміністративною комісією виконавчого комітету. Мінімальний штраф за таке порушення становить 340 грн.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Міська варта

Скажіть, будь ласка, для чого була створена міська варта? По моєму вона не робить нічого. А на сайт викидають якийсь графік чергування, який не має нічого спільного з реальністю. Якщо по-вашому вона працює, то де звіти з її роботи, щоб можна було ознайомитись?
Запитання від: Ольга Єсипчук

Відповідь:

Шановна пані Ольга!

Щодо функціонування «Міської варти» повідомляю, що вказана організація є громадським об’єднанням (формуванням), створеним на громадських засадах для допомоги правоохоронним органам у охороні правопорядку. Члени організації залучаються до виконання свої функції на громадській (безкоштовній) основі. Одним із останніх громадських заходів, активну участь у якому брали представники організації, були позачергові вибори народних депутатів у 2014 році. Члени формування спільно з правоохоронцями здійснювали чергування на виборчих дільницях. В частині виходу на патрулювання міста є деякі проблеми з явкою. Але не слід забувати, що формування є громадським, засноване на основі добровільності, діяльність якого не оплачується і не фінансується, тобто розраховане на активних, соціально свідомих та необтяжених іншими функціями людей. На мою думку, в цьому контексті, з функцією охорони правопорядку краще справляться саме правоохоронні органи за умови належного фінансування та забезпечення. І ми працюємо у цьому напрямку. Так, вперше, у 2015 році в міському бюджеті передбачено фінансовий ресурс на придбання паливно-мастильних матеріалів для МВС та МНС. Мною дано доручення надати пропозиції по встановленню в місцях масового скупчення людей відеонагляду. Ряд відеокамер в центральній частині міста вже встановлено. Наразі черга за в’їздами в місто та вокзалами. Ще у 2014 році у всіх міських маршрутних автобусах було встановлено відеореєстрацію, що дало змогу розкрити ряд злочинів, таких як крадіжки, збут підроблених коштів, вирішено ряд побутових проблем.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Генделики

Скажіть, як Ви вважаєте, чи мають право існувати заклади громадського харчування, бари, паби, кафе, без облаштування там туалетів, водопроводу і водовідведення? Чому міська рада систематично ігнорує норми законодавства, дозволяючи працювати таким закладам, як три таракана, чи експрес на залізничному вокзалі?
Запитання від: Ольга Єсипчук

Відповідь:

Шановна пані Ольга!

Щодо функціонування закладів громадського харчування повідомляю, що суть Вашого питання містить констатацію факту в частині «систематичного ігнорування міською радою норм законодавства», що свідчить про необізнаність у цьому питання. У зв’язку з цим надаю Вам роз’яснення, що в рамках державної політики, направленої на мінімізацію владного впливу на суб’єктів підприємницької діяльності та з метою розвитку малого та середнього бізнесу органи місцевого самоврядування позбавлені реальної (нормативно закріпленої) можливості впливу на діяльність вказаних закладів. Так, єдиними дозвільними документами, з боку місцевого самоврядування є дозволи на виїзну торгівлю та погодження графіку роботи закладу. Питання облаштування закладів громадського харчування туалетними кімнатами є актуальним, а діяльність такого закладу є неможливою згідно з вимогами санітарних нормою. Контроль в цьому напрямку здійснює СЕС. При наявності таких фактів Ви можете звернутися безпосередньо до служби СЕС в нашому місті або через міську раду.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Громадські роботи

Чи Ви знаєте, що особи, яким призначено за рішенням суду громадські роботи, можуть з легкістю відкупитись «могоричем» у майстра на КП «Благоустрій»? Чи не є це прямим обкраданням бюджету Малина? Коли люди не сплачують приміром штраф, обирають міру покарання — громадські роботи, а потім дають взятки, які з радістю приймають. Наведіть хоч якийсь порядок. Якшо не можете в місті, то хоч з хабарництвом.
Запитання від: Ольга Єсипчук

Відповідь:

Шановна пані Ольга!

В частині відбуття громадських робіт або можливого ухилення від їх виконання шляхом домовленостей для конкретного реагування прошу повідомити мені про конкретні факти, так як в силу свого виховання я не обізнаний з цим питанням із середини. При цьому, відповідний лист на службу виконання покарань підготовлено та проведено співбесіду з керівниками комунальних підприємств, на яких здійснюються ці роботи. Додатково до наведеного інформую Вас, що в рамках підготовки міста до святкування свята Перемоги, до участі у благоустрої міського парку ім.Миклухо-Маклая залучалися особи, яким було присуджено в якості адміністративного покарання громадські роботи. Роботи було виконано якісно та у значному обсязі. В частині зауважень щодо порядку в місті повідомляю, що кожний громадянин має право реалізувати себе у владі та навести порядок в місті шляхом участі у відкритих виборах як міського голови так і депутатів міської ради або членів виконавчого комітету. Для цього потрібно просто отримати підтримку малинчан але це складніше ніж писати зауваження з висновками. Бажаю вам успіху.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: дитячий майданчик

Доброго дня. Я до Вас звертаюсь вiд жителiв вулицi Чорновола 53. Чи є можливiсть у нас бiля будинку встановити дитячий майданчик або качелю?
Запитання від: Ковальчук Олександра

Відповідь:

Шановні жителі будинку 53 по вулиці Чорновола!

У 2014 році у різних районах міста було встановлено 6 дитячих майданчиків, але ці роботи здійснювалися за позабюджетні кошти на громадських засадах. В цьому році є домовленості на встановлення ще двох майданчиків, один з яких буде розміщено в мікрорайоні БАМу, а інший планується встановити в сквері біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобиля. Ініціатива належить депутату міської ради Мороз Галині Іванівні, а я особисто здійснюю супровід цих проектів, в т.ч. шляхом технічної підтримки.

У Вашому випадку звертаю увагу на те, що за мікрорайоном паперовиків закріплено ряд депутатів, які дуже активні та спроможні вирішити це питання. Це Столяр Олександр Васильович – 050 5107958, Карпенко Сергій Васильович – 093 8311490, Когут Павло Петрович – 067 410 63 09. Зі свого боку я гарантую Вам та їм свою підтримку та технічну допомогу.

В будь якому випадку, в разі виникнення такої можливості, визначу Ваш будинок як пріоритет.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Допоможіть прибрати ліс

Від вас потрібно лише вантажівка та мішки, і дозволи на вивіз сміття. Ми хочемо прибрати декілька сміттєзвалищ в лісі.
Запитання від: Микола

Відповідь:

Шановний пане Миколо!

З великим задоволенням готовий Вам допомогти та особисто узяти участь у добрій справі, яку Ви ініціюєте. Для цього пропоную Вам звернутися до одного з двох заступників міського голови (Петро Піковський або Михайло Противень) для узгодження всіх деталей.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Допоможіть прибрати ліс

Від вас потрібно лише вантажівка та мішки, і дозволи на вивіз сміття. Ми хочемо прибрати декілька сміттєзвалищ в лісі.
Запитання від: Микола

Відповідь:

Шановний пане Миколо!

З великим задоволенням готовий Вам допомогти та особисто узяти участь у добрій справі, яку Ви ініціюєте. Для цього пропоную Вам звернутися до одного з двох заступників міського голови (Петро Піковський або Михайло Противень) для узгодження всіх деталей.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: Благоустрій міста

Доброго дня пане Олексій.
Пишу Вам стосовно благоустрію нашого міста Малин. Маючи автомобіль, Ви напевно дуже мало гуляєте містом і не бачите яке воно засмічене. Хочу нагадати, що згідно з правилами благоустрію міста люди мають прибирати біля своїх будинків, магазинів тощо. Але як ми бачимо це не робиться, адже нема ніякого контролю та перевірок.
Невже так тяжко назначити команду людей, які б займалися перевірками? І в місті було б чисто і гроші від штрафів надходили б до бюджету.
Дякую за увагу.
Запитання від: Алла Кустріч

Відповідь:

Шановна пані Алла!

У відповідь на Ваше звернення повідомляю, що я дуже люблю наше місто і знаю всі його проблеми, в тому числі щодо благоустрою, хоча в силу великої кількості проблем, на жаль, не маю фізичної можливості часто здійснювати піші прогулянки.

Мені дуже приємно, що Ви ознайомлені із Правилами благоустрою міста та наслідками їх невиконання. Вважаю за необхідне повідомити, що на даний час виконавчим комітетом визначено близько ста осіб, які мають право складати адміністративні протоколи по факту порушення цих Правил. Це працівники комунальної сфери, члени виконавчого комітету, депутати міської ради та активні представники громадських організацій. Але ці особи, крім громадської, займаються і своєю основною трудовою діяльністю, в звязку з чим їх робота є недостатньо ефективною. Кількість протоколів про порушення Правил благоустрою, яка розглядається адмінкомісією, незначна.

Але проблема має своє вирішення. Так, в силу скасування на державному рівні ряду пільг, вивільнилися окремі посади в управлінні соціального захисту, який входить до складу виконавчого комітету. Це дало можливість (за рахунок вивільнених посад) ввести до складу управління житлово-комунального господарства посаду інспектора з благоустрою, котрий буде займатися вийнятково цими питаннями. Зазначену посаду буде затверджено у штаті 29 квітня 2015 року на черговій сесії міської ради, що, на мою думку, зможе суттєво вплинути на дотримання порядку в нашому місті.

Додатково хочу запропонувати Вам та ішим небайдужим до проблем міста громадянам брати активну участь у прибиранні нашого міста. Повідомляю, що в місті функціонують декілька громадських організацій екологічного напрямку, таких як «МалинЕкофест» (Ольга Гура) та «Відкритий світ» (Марія Василенко, Вікторія Костюченко), з якими ми тісно співпрацюємо та робимо наше місто гарним і чистим.


З повагою
,
 міський голова Олексій Шостак

Тема: про тарифи

Не так давно в Малинських новинах була публікація про затвердження тарифів на вивезення твердих побутових відходів, де, зокрема, зазначалось, що вивезення сміття буде здійснюватись за тарифом 23 грн з копійками за 1 метр кубічний. Сьогодні на автомобілі, що вивозить сміття, прочитав оголошення, що з 16 квітня плата за вивезення сміття буде по 23, 4 грн з особи. Питання:
— яким чином комунальне підприємство обліковуватиме об’еми сміття, що виносять жителі приватного сектора, адже 23,4 грн за метр кубічний це не одне і теж , що по 23,4 грн з особи.
Запитання від: Яценко Юрій Степанович

Відповідь:

Шановний Юрію Степановичу!

Надаю Вам роз’яснення, подане адміністрацією МКП «Благоустрій». Від себе хочу зазначити, що ситуація з новими тарифами постійно моніториться на рівні виконкому.

На сьогоднішній день є громадські ініціативи щодо встановлення тарифу по приватному сектору. Зокрема, пропонується встановити тариф на рівні 23,31 грн. для домоволодіння, а не однієї особи. Недоліком цієї ініціативи є те, що вказана сума не буде підпадати під пільги та субсидії, так як не ініціалізована.

В рамках реалізації принципу відкритості влади буде проведено круглий стіл у формі діалогу з представниками громадськості, за результатами якого буде прийнято спільне рішення. З даного питання мені цікава і Ваша думка.

Дякую за активність.

З повагою, міський голова Олексій Шостак