24травня міський голова Шостак Олексій Григорович провів планове засідання комісії з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості громадян нашого міста.
У роботі комісії взяли участь керівництво Центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому, представники ДФС, Пенсійного фонду, посадовці фінансово-економічного блоку міськвиконкому, де заслухано суб’єктів господарювання, в яких виявлено порушення законодавства про працю (відсутня легалізація підприємницької діяльності, не зареєстровані належним чином наймані працівники, не дотримується мінімальний розмір заробітної плати).
Зазвичай, на засіданні комісії з’ясовуються обставини порушення законодавства шляхом заслуховування фізичних-осіб підприємців та представників підприємств, установ та організацій. Членами комісії, в разі потреби, надаються консультації щодо правових норм законодавства, у тому числі й відповідальності за їх порушення.
Запрошених суб’єктів господарювання, в яких виявлено порушення, комісія зобов’язала протягом 10 робочих днів легалізувати свою діяльність та оформити трудові відносини з найманими працівниками.
Разом із тим, порушників буде повторно перевірено робочою групою протягом червня місяця. У разі недотримання чинного законодавства про працю суб’єкти господарювання будуть притягнуті до відповідальності.
На завершення, міський голова Олексій Шостак зазначив, що завданням відповідної комісії має бути в першу чергу роз’яснювальна робота та попередження проявам порушення трудового законодавства. Міська влада має вибудовувати партнерські стосунки з малим та середнім бізнесом, а в разі ігнорування суб’єктами господарювання законодавства — застосовувати штрафні санкції.

Штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці.