Комфортні умови проживання – це те, до чого ми всі прагнемо. І якщо, в приватному секторі ці умови створює кожний із нас, виходячи із своїх можливостей, бажань і потреб, то у багатоквартирному житловому фонді наші прагнення розбиваються об пережитки минулої, пострадянської системи, у формі експлуатаційних, управляючих підприємств, які іменуються в народі ЖЕК, які за своєю природою неефективні в умовах сьогодення. Наші кошти розчиняються у загальноміських проблемах, які накопичувалися десятиліттями, а вимушена біганина по різних інстанціях, крім зіпсованого настрою, нечасто приносить бажаний результат. Ця система себе давно вичерпала але, на підсвідомому рівні сприймається як безальтернативна частина нашого побуту.
Разом з тим, на сьогодні нам пропонуються інші формати управління житловим фондом, які більш сучасні та вже зарекомендували себе з позитивного боку, як ефективні.
Однією з таких систем є об’єднання співвласників житлових будинків – ОСББ.
Не так давно перші паростки такої форми самоврядування (а саме сім новостворених ОСББ) почали розвиватися в нашому місті. Аналізуючи їх діяльність, можна вже констатувати реальні позитивні зміни в будинках, жителі яких проявили ініціативу і скористалися своїм правом та підтримкою влади у цьому напрямку.
Головним аргументом на користь ОСББ є те, що жителі жодного із створених об’єднань не жалкують про свій вибір.
Разом з тим, будь-які позитивні ініціативи знаходять свою підтримку від влади міста, на меті якої є популяризація даного напрямку самоврядування.
Так, на черговій сесії міської ради одним важливих фінансових питань було виділення коштів для співфінансування капітального ремонту житлових будинків та їх покрівель для ОСББ «МАЛИН-ЕЛІТ», «Тиха Оселя», «Рідний дім» у сумі 336,998 грн., 42394 грн. та 183388 грн. відповідно. Така допомога стала можливою згідно діючої у місті Програми сприяння створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Малині. Сімдесят відсотків загальної вартості ремонту бере на себе міська рада, а лише тридцять — оплачують жителі ОСББ.
Також згідно Програми з підвищення енергоефективності та термомодернізації багатоквартирних будинків міста Малина на 2017-2020 роки ОСББ «Тридцяточка» було виділено 20 тис. грн. для відшкодування частини тіла кредиту.
Як бачимо, створювати ОСББ — вигідно. А міська влада, і надалі готова фінансово та організаційно підтримувати майбутні ініціативи.
З цією метою, управління ЖКГ виконавчого комітету міської ради пропонує звертатися за допомогою, роз’ясненнями та консультаціями за телефоном 5-27-87.
Слід пам’ятати, що під лежачий камінь вода не тече, а наше благополуччя в наших руках.