Після проведеного у травні цього року чергового етапу розкопок на Малинського городищі у районі профтехліцею керівництвом міста та членами археологічної експедиції  було погоджено ідею реконструкції виплавки метала з місцевої руди за давніми технологіями.

А вже під час святкування Дня міста гості Малина та  члени організацій «Захист дітей Чорнобиля», «Велотур-Малин» могли побачити цей процес та навіть узяти участь у окремих його етапах.

Екскурсію проводили кандидат історичних наук Василь Тимошенко та керівник Житомирської обласної археологічної експедиції Андрій Петраускас.

У результаті з місцевої руди при виплавці у давній металургійній печі було виплавлено декілька шматків заліза. Наразі вони відправлені для лабораторного аналізу щодо його якості.

Про цю подію дізналися окремі туристичні фірми столиці. До поїздок Поліссям вони включили й відвідування Малинського городища. Це, безумовно, плюс для нашого міста, яке має усі передумови стати об’єктом туристичних маршрутів Житомирщиною.  Процес відтворення стародавніх ремесел у рамках експериментальної археології наразі цікавить багатьох шанувальників історії.