Вчорашня ранкова нарада у КЗ “Малинський міськрайонний Центр первинної медико-санітарної допомоги” була дещо незвичною: вперше на ній медики Чоповицької ОТГ знаходилися в режимі «онлайн». Це виявилося дуже зручно. Отак з допомогою мережі Інтернет медики з легкістю подолали відстань від Малина до Чопович більш ніж у тридцять кілометрів. Інтернет став у поміч чопівчанам для онлайн-консультацій — на цьому тижні таку консультацію було проведено вперше.
Технічне оснащення медиків Чоповицької ОТГ відбулося за рекомендаціями головного лікаря КЗ «ММЦПМСД» Олександра Андрійцева.
Далі подаємо окремі цікаві факти, озвучені на нараді:
– випадків кору в Малинському районі та м. Малині немає. Батьки активно ведуть своїх дітей на щеплення;
– успішно працює програма «Доступні ліки», план якої було виконано у минулому році на 72,3 %. На рік держава виділяє Малинщині близько мільйона гривень;
– не всі ФАПи Малинського району на сьогодні знаходяться «у теплі», що відноситься до компетенції місцевої влади. До того ж частина фельдшерів працює за сумісництвом, що, звісно, утруднює надання жителям якісної медичної допомоги;
– у рамках реформи первинної медичної допомоги в сільській місцевості затверджено план будівництва нових амбулаторій на Житомирщині. Від Малинщини запропоновано побудувати таку амбулаторію у Нових Вороб’ях;
– якщо медична реформа запрацює наповну і всі жителі укладуть угоди з медиками, заробітні плати малинських медиків зростуть більш як удвічі. А от у районі з цим складніше. Адже через невелику кількість жителів медики, котрі обслуговують лише сільське населення, у перспективі матимуть недостатнє навантаження та отримуватимуть значно менше.