Згідно результатів моніторингу та оцінки результативності діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів рад міст обласного значення Житомирської області за 1 квартал 2018 року Малин зайняв найвищу, першу сходинку серед 28 міст та районів Житомирщини. А це, відповідно, і додаткові фінансові можливості, і рівень довіри до влади міста, і престиж, і зовнішні інвестиції, які йдуть тільки у стабільні міста з високим рівнем довіри. Високий рейтинг Малину вдається утримувати вже четвертий рік поспіль.
Загалом оцінювалося 22 показники, що характеризують ситуацію у соціально-економічному розвитку районів та міст обласного значення за 5 напрямами: економічна ефективність, інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця, фінансова самодостатність, ефективність ринку праці та розвиток інфраструктури.
Оцінка результативності діяльності здійснюється шляхом моніторингу профільних показників Головним управлінням статистики, Головним управлінням ДФС у Житомирській області, департаментом фінансів ОДА та департаментом містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ ОДА.
Такі результати дають можливість місту втілювати важливі для міської громади соціально-економічні проекти, які вже відчули малинчани.
Влада міста не зупиняється на досягнутому і планує узятий темп тільки нарощувати, реалізуючи масштабні проекти. Частину з них заплановано здійснити ще в цьому році.