Тенденції реалізації інвестиційної політики в поточному році

На виконання заходів Програми залучення інвестицій в економіку міста на 2017-2020 роки  основна увага приділяється формуванню позитивного інвестиційного іміджу Малина та  пошуку інвесторів.

З метою поширення інформації про інвестиційний потенціал міста в поточному році формується оновлений Інвестиційний паспорт міста Малина з довідковою інформацією про соціально-економічний потенціал
із переліком інвестиційних пропозицій від міської ради та підприємств, установ, організацій міста для вітчизняного і зовнішнього інвесторів.

Інвестиційний паспорт міста буде адаптовано до сучасних вимог на підставі рекомендацій Агенції регіонального розвитку Житомирської області, Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Центральній Україні, та співпраці з Житомирським Центром розвитку місцевого самоврядування, а також участі в регіональному розвитку Програми «ULEAD з Європою».

Довідкова інформація про місто

Малин — місто обласного значення, районний центр, розташований на берегах річки Ірші за 103 км на північний схід від м. Житомира та 105 км на захід від м. Києва, за 6 км на південний захід від автотраси Київ – Ковель – Варшава (Е373).

Через місто проходить важлива магістраль – Південно-Західна залізниця. Малин водночас є залізничною станцією державного і міжнародного значення. З Києвом та Житомиром місто з’єднане залізничним і автомобільним сполученням.

Площа міста становить 1800,5 га (18 кв.км).

Загальна чисельність населення – 25,9 тис. громадян, із них працездатних 16 тис. громадян.

Рівень середньомісячної заробітної плати по місту за 2019 рік становить  10330 грн. (Житомирська область – 9076 грн.).

Промисловий потенціал громади

У місті працюють 20 основних промислових підприємств, якими  за  2019 рік реалізовано  промислової продукції на 2,1 млрд.грн. (5,0 % обласного обсягу реалізації промислової продукції) з динамікою на 16% більше попереднього року. В розрахунку на одну особу, цей показник по місту становить 79,5 тис. грн. ( область –  37,0 тис. грн.).

За 2019 рік  підприємствами міста освоєно 78,1 млн. грн. капітальних інвестицій. Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення наростаючим підсумком    з початку року по місту склав  3,0 тис.грн. (по області 6,1 тис.грн.) Основними джерелами фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій.

Загальний   обсяг   накопичених  прямих  іноземних  інвестицій становить  7,6 млн. дол. США. Інвестиції надходили із Швейцарії, США, Франції, Кіпру та Ізраїлю. У розрахунку на одного мешканця міста припадає    288 дол. США прямих інвестицій (Житомирська область -186 дол. США).

Успішно працюють підприємства з іноземними інвестиціями:
– ПрАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн» (електроізоляційні види паперу, картон, фільтрувальні види паперу, глассин – папір для пакування харчових продуктів, основа для шпалер),
– ДП «Вайдман Малин Ізоляційні Компоненти» (деталі з ізоляційного картону складної конфігурації),
– ПрАТ «Детвілер Ущільнюючі Технології Украіна» (вироби з гуми),
– ТОВ «Екогран» (виготовлення паливних гранул).

Обсяг прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку міста складає 4 % обласного рівня.

Місто відоме фабрикою з виробництва банкнот НБУ, яка діє з 1996 року. Це єдине в Україні підприємство, що забезпечує країну банкнотним папером, на якому друкуються українські гривні. На даний час  фабрика, окрім основної продукції, випускає усі види цінних паперів, таких як  папір для паспортів як українських, так і  дипломатичних представництв,  акцизних марок, залізничних квитків, акцій тощо.

За 2019 рік у місті зареєстровано 219 суб’єктів господарювання, в тому числі фізичних осіб – 179, юридичних – 40. Загалом у місті здійснюють господарську діяльність понад 140 малих підприємств та 1270 фізичних осіб-підприємців. Ними реалізовано 25 % від загального обсягу реалізованої продукції міста.

Природно-ресурсний потенціал громади

Малин забезпечений водними ресурсами: річка Ірша та штучне водосховище (площа – 804,7 га, об’єм – 15 млн.куб.м).

У місті існує родовище глини об’ємом до 2 млн.куб.м, яке на даний час
не розробляється. Глина придатна для виготовлення будівельних матеріалів – цегли.

Навколо міста в радіусі 25 км розробляються родовища гранітів та габро з виготовленням продукції для будівельної галузі – камінь бутовий, щебінь різних фракцій, облицювальна плитка тощо.

За рахунок значних запасів деревини (до 5 млн. куб. м) місто забезпечено продукцією її переробки: вироби з дерева, пиломатеріали, деревні гранули для опалення тощо.

У центральній частині міста знаходиться пам’ятка садово-паркового мистецтва площею 29,6 га, – міський парк ім. Миклухо-Маклая, історія якого пов’язана з родиною відомого вченого.

Освітній та культурний потенціал громади

У місті функціонують навчально-виховний комплекс «Школа-ліцей №1 імені Ніни Сосніної», 5 загальноосвітніх шкіл, 9 дитячих дошкільних закладів. Позашкільні заклади освіти – центр науково-технічної творчості, центр дитячої творчості, дитячо-юнацька спортивна школа. Понад 480 осіб навчається в Малинському професійному технічному ліцеї.

Спортивна база міста налічує 41 спортивну споруду. Це: стадіон «Авангард», 2 майданчики з тренажерним обладнанням, 3 футбольних поля, 15 ігрових спортивних майданчики, 11 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 7 спортивних залів, 2 стрілецькі тири.

У місті працюють  поліклініка, лікарня на 158 ліжок, відділення швидкої допомоги

Мережу закладів культури міста представляє міський будинок культури, дитяча школа мистецтв, три бібліотеки. Гордістю міста та всього Поліського краю, Житомирської області є такі малинські колективи: народний духовий оркестр «Малин», народний козацький гурт «Маличі», оркестр народних інструментів, зразкова дитяча капела бандуристів «Веснянка», народний ансамбль бандуристок  «Любава».

На даний час у місті створюється краєзнавчий музей з археологічною експозицією, експонати якої датовані з VII століття.

Сильні сторони міста для інвесторів

 • наявність об’єктів нерухомості виробничого та комерційного призначень;
 • забезпеченість кваліфікованими трудовими ресурсами;
 • наявність природних ресурсів;
 • розвинена магістральна транспортна інфраструктура зі значним транзитним потенціалом;
 • успішні історії закордонних інвесторів у реалізації проектів.

Програмні завдання

 • оновлення бази даних на веб-сайті міської ради щодо інвестиційних пропозицій, вільних земельних ділянок та незадіяних виробничих приміщень, які можуть бути запропоновані  для реалізації інвестиційних проектів;
 • налагодження інформаційного діалогу виконавчого комітету міської ради із суб’єктами господарської діяльності з метою вивчення їх потенційних виробничих, ресурсних, економічних можливостей та потреб у залученні інвестицій;
 • сприяння в  участі суб’єктів господарювання у програмах міжнародної технічної допомоги, міжнародного співробітництва, співпраці з донорськими організаціями щодо залучення коштів для фінансування інвестиційних проектів;
 • участь у презентаціях інвестиційного потенціалу Житомирської області –  на інвестиційних форумах, виставках, конференціях, інших заходах міжнародного характеру;
 • сприяння вітчизняним та іноземним інвесторам у всебічному ознайомленні з об’єктами інвестування;
 • забезпечення прозорості процедур прийняття рішень у сфері впровадження інвестиційної діяльності;
 • гарантування стабільності умов здійснення інвестиційної діяльності, додержання прав і законних інтересів учасників інвестиційних процесів.

Ефективність та результативність

До участі у впровадженні Програми залучення інвестицій в економіку міста залучаються управління та відділи виконавчого комітету міської ради, зацікавлені підприємства, установи та організації.

Очікуваними результатами реалізації Програми є прискорення темпів інвестування, повноцінне використання ресурсів міста та збільшення доходної частини міського бюджету для реалізації економічних і соціальних програм громади міста.

Середні кількісні показники вартості продажу (оренди)
об’єктів нерухомості в місті  у 2019 році

Призначення об’єктів нерухомості Земельні ділянки Будівлі, приміщення
у власність,

грн. за кв.м

в оренду, грн. за кв.м за рік у власність, грн. за кв.м

 

в оренду, грн. за кв.м за місяць
Комерційне 300 400 х 10
Виробниче х х 701 2,3
Спортивне х х 215 х
Житлове
без зручностей
х х 2800 х

Вартість комунальних послуг у місті

 

Водопостачання (ІІІ група) – 26,74 грн./куб.м

Водовідведення (ІІІ група) – 41,12 грн./куб.м

Централізоване теплопостачання:

– 18,88 грн./кв.м (без засобів обліку в опалювальний період)

–  1208,84 грн./Гкал (із засобом обліку в опалювальний період)

– 6,96 грн./кв.м/місяць протягом року (приєднане навантаження)

 

Інвестиційні пропозиції

 

Земельні ділянки (Greenfield) 

 1. Земельна ділянка: вул. Романенка (до недіючого летовища). Площа ділянки  – 15,0 га. Пропозиції для використання – можливе створення індустріального парку.

2. Земельна ділянка: вул. Володимирська  (навпроти  ВАТ «Прожектор»). Площа ділянки – 5,3 га. Пропозиції для використання  –  техно-парк науково-дослідного профілю.

 

3. Земельна ділянка: в західній частині вздовж вулиці Заводської. Площа ділянки – до 15,0 га, родовище глини до 3 млн.куб.м. Пропозиції для використання – можлива розробка родовища та виробництво цегли.

 

4.  Земельна ділянка: вул. Героїв Малинського підпілля, 12а. Площа ділянки – 0,28 га. Пропозиції для використання –  житлове  будівництво.

 

5. Земельна ділянка: вул. Героїв Малинського підпілля, Площа ділянки – 0,6 га. Пропозиції для використання – для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

 

Земельні ділянки (Browmfield)

 1. Земельна ділянка з будівлею котельні на три котли: вул. Неманихіна, 2в. Площа будівлі – 911,6 кв.м. Площа ділянки – 0,1886 га. Пропозиції для використання – промислове виробництво.

 

2. Земельна ділянка з незавершеним будівництвом градирні вентиляторної: вул. Огієнка, 55д. Площа будівлі – 130,4 кв.м. Площа ділянки – 0,30 га. Пропозиції для використання – промислове виробництво.

3.  Земельна ділянка з незавершеним будівництвом резервуару питної води: вул. Огієнка, 55є. Площа будівлі – 293 кв.м. Площа ділянки – 0,4865 га. Пропозиції для використання – промислове виробництво.

4. Земельна ділянка з незавершеним будівництвом водомірного вузла: вул. Машинобудівників, 10б. Площа будівлі – 122,7 кв.м. Площа ділянки – 0,10 га. Пропозиції для використання – промислове виробництво.

5. Земельна ділянка з незавершеним будівництвом водопровідного вузла: вул. Машинобудівників, 10г. Площа будівлі – 187,9 кв.м. Площа ділянки – 0,25 га. Пропозиції для використання – промислове виробництво.

6. Земельна ділянка з будівлею котельні: вул. Героїв Малинського підпілля, 1а. Площа будівлі – 1292,0 кв.м. Площа ділянки – 0,6088 га. Пропозиції для використання – промислове виробництво.

7. Земельна ділянка з будівлею сцени і танцювальним майданчиком в міському парку ім. Миклухо-Маклая: вул. Паркова, 5. Площа будівлі – 840,7 кв.м. Площа ділянки – 0,09 га. Пропозиції для використання – культурно-розважальна.

8. Земельна ділянка з асфальтованим майданчик в міському парку ім. Миклухо-Маклая: вул. Паркова, 5. Площа ділянки – до 0,04 га. Пропозиції для використання – культурно-розважальна.

9. Земельна ділянка з бетонованим майданчиком у парку мікрорайону «Паперова фабрика»: між вул. Гагаріна та вул. Неманихіна. Площа ділянки – до 0,03 га. Пропозиції для використання  – культурно-розважальна.

10. Земельна ділянка з недобудованим спортивним комплексом: вул. Паркова, 1 (біля парку), Площа ділянки – 1,1 га. Пропозиції для використання – можливе будівництво спортивно-розважального комплексу.

Дані інвестиційні пропозиції детально опрацьовуються у виконавчому комітеті міської ради з метою виготовлення документації з подальшим проведенням відкритих торгів на право власності або оренди об’єктів нерухомості.

Запрошуємо інвесторів до співпраці.

Контакти

Відділ економіки та інвестицій виконавчого комітету Малинської міської ради, тел. (04133) 5-23-55.

Адреса: пл. Соборна, 6а, м. Малин, Житомирська обл., 11601.

E-mail: mradazv@ukr.net