На черговій нараді з лікарями сімейної медицини та педіатрами обговорювалися поточні питання щодо роботи КЗ «ММЦПМСД», одним з яких було укладання декларацій з лікарями в рамках медичної реформи. То чи потрібно йти до лікаря, аби вже укласти таку декларацію? На скільки готовий наший медичний заклад до впровадження новинок? Які існують проблеми? Спробуємо розібратися…

У лідерах. КЗ «ММЦПМСД» — одним із перших на Житомирщині зареєстрований  у Всеукраїнській  електронній системі eHealth. У цій же системі — 98% малинських лікарів первинної медицини. А усього ця система зареєструвала подібних 372 заклади, що трохи більше ¼ закладів Україні. Електронна реєстрація закладів та лікарів — один з обов’язкових етапів  медичної реформи. Лише так гроші підуть за пацієнтом.

Реєстрація пацієнтів

З цим складніше. Зареєструвати пацієнта може лікар, який матиме доступ до електронної системи. Тому його робоче місце має бути обладнаним комп’ютером та мати доступ до Інтернету. Наразі у «поліклінічній» системі міста та району 31 лікар. Вартість обладнання стартує від 10 тис. грн. Яким чином та з яких джерел буде відбуватися технічне переоснащення, поки що невідомо, але питання вивчається місцевою владою.

Чи потрібно вже зараз йти до лікаря для укладання декларації медичного обслуговування?

Можна. Як кажуть власне лікарі, малинчани активно цікавляться цією темою, окремі вже вибрали собі лікаря. Тож і Ви можете вибрати лікаря та завітати до нього, аби він вніс Вас до попереднього списку. А вже пізніше, при технічному забезпеченні, лікар реєструватиме пацієнта в електронній системі eHealth. Лише тоді держава «побачить» пацієнта, аби перерахувати за його лікування гроші.

Які документи потрібно брати?

Паспорт або паспорти обох батьків та свідоцтво про народження дитини, ідентифікаційний код та мобільний телефон.

У перспективі:

Пацієнти матимуть особистий кабінет та можуть реєструватися на прийом до лікаря через Інтернет. Медичних карток не буде — вся інформація буде зберігатися в електронній системі. Лікарі та медичні сестри матимуть гарну зарплатню. А амбулаторій не поменшає —  їх побудують додатково. Принаймні, така інформація з’явилася два дні тому на обласних інтернет-ресурсах: «В Житомирській області вже визначені населені пункти та райони, в яких планується побудувати перші 25 амбулаторій за кошти державного бюджету. Реформування медицини повинно починатися з розвитку сільських закладів охорони здоров’я».