Кожній українській сім’ї, в яких народжуються діти, Уряд надає грошову допомогу у розмірі 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року Уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень  на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджету заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

З детальною інформацією про порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” можна ознайомитися за посиланням або за телефоном 3-26-76 (управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Малинської міської ради).