Бюджетним кодексом України встановлено, що до доходів загального фонду місцевих бюджетів відноситься акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Згідно норм Податкового кодексу України податок становить 5 відсотків від вартості товару, а платити його повинні ті суб’єкти господарювання, які реалізують підакцизні товари в роздріб. Кошти від акцизу надходять до місцевого бюджету. Цей податок стосується підакцизних товарів,  що продаються в роздріб – алкоголю, пива, тютюнових виробів та паливо-мастильних матеріалів. Ці 5 %, сплачених споживачем при купівлі підакцизних товарів у роздрібній мережі, поповнюють місцевий бюджет та в подальшому направляються на соціально-економічний розвиток громади: ремонти освітніх, медичних закладів, доріг та тротуарів, будівництво спортивних та дитячих майданчиків, інше. 

Враховуючи, що фактичними платниками акцизного податку в першу чергу є громадяни, які купують підакцизні товари,  міська рада пропонує жителям громади особисто контролювати сплату суб’єктами господарювання акцизного податку шляхом вимоги у продавця-касира розрахункових фіскальних чеків. Зрозуміло, якщо немає чеку – не сплачено податок, не наповнюється бюджет.

Ми розуміємо, як складно сьогодні працювати підприємцям, але коли одні працюють за правилами і роблять все можливе, щоб сплатити належні податки в бюджет, а деякі суб’єкти господарювання сплачують не в повному обсязі, що призводить до збільшення тіньової торгівлі, зменшення бюджетних надходжень. А тому, реакція відповідних органів, у тому числі й влади,           має бути розумною та наполегливою.

Саме ставлячи за мету збільшення надходжень до місцевого бюджету  для розвитку нашої громади, Малинська міська рада просить небайдужих громадян,  при виявлені порушень при реалізації підакцизних товарів (невидача покупцю розрахункового чека) повідомляти виконавчий комітет міської ради  за номерами телефонів 9-78-67, 5-23-55,  інформація в подальшому буде передана в контролюючі органи для відповідного реагування.

Сподіваємось, що підприємці нашої громади здійснюють свою діяльність винятково у правовому полі і притягати до відповідальності не буде кого.