Щороку 22 січня, в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, відзначається День Соборності України. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась на рік раніше — 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Згідно з Указом Президента України 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Тому День Соборності України 22 січня 2017 року  можемо назвати символічним відкриттям зазначеного року в контексті відзначення історичних дат національного державотворення.

З нагоди свята біля пам’ятника Т.Г.Шевченку зібралися представники міської та районної ради, державної адміністрації та широке коло громадськості. Перед присутніми виступили перший заступник міського голови Петро Піковський та голова районної ради Михайло Левковець. До підніжжя пам’ятника лягли живі квіти як символ поваги та шани до всіх тих, хто відстоював та відстоює ідею незалежності України.