Новини від Центру соціальних служб

  Семінар “Проблеми торгівлі людьми” від МЦСССДМ

Минулого тижня у Малинському лісотехнічному коледжі  для студентів старших курсів відбувся тренінг-семінар на тему «Проблеми торгівлі людьми». До колежу завітали фахівці Малинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чамор Ілона Олександрівна та Бутько Юлія Сергіївна. Вони провели бесіду з студентами,  детально розповіли про специфіку злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми та механізмів протидії їм, правила виїзду за кордон. Надали корисну інформацію щодо легального працевлаштування за кордоном і оформлення робочої візи.

Під час семінару були розкриті теми: нелегальне працевлаштування, наслідки торгівлі людьми. Крім того, учасники семінару мали змогу переглянути інформаційний відеоролик та заповнити анонімні анкети.

 «Торгівля людьми – це злочин, жертвою якого може стати кожен»

4 cерпня, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми,  психологом  Малинського районного відділу з питань пробації  Любов’ю Кириченко та фахівцем із соціальної роботи Малинського МЦСССДМ Юлією Потапенко проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Торгівля людьми – це злочин, жертвою якого може стати кожен».

У заході взяли участь молоді особи, які перебувають на обліку в Малинському РВ з питань пробації. Кожен учасник заходу мав можливість індивідуально поставити запитання, які його хвилюють.Психологом відділу з питань пробації проведено індивідуальне консультування з окремими  підобліковими особами. Всі учасники отримали буклети і листівки інформаційного спрямування.

Мета заходу – підвищити обізнаність підоблікових щодо феномену торгівлі людьми та попередити ризик стати жертвою цього феномену.

В.о. начальника Малинського  РВ з  питань  пробації

Дмитрій Піковський

У Малинському відділі КВІ розповідали про проблему ВІЛ/СНІДу в Україні

Першого грудня у Всесвітній день бородьби зі СНІДом, працівниками Малинського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції спільно з провідним спеціалістом Малинського міського центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді Любов’ю Кириченко проведено усний журнал з підобліковими на тему «Знай правду про ВІЛ-СНІД. Обирай життя».

Даним заходом охоплено 4 засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

Окрім цього проведено анкетування на тему «Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД», підобліковим роздано відповідні буклети.

Мета даного заходу спрямована на привернення уваги молоді до епідемії ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей і пропагування здорового способу життя.

7 квітня — Всесвітній день здоров’я

6 квітня з нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров’я головним спеціалістом Малинського міського ЦСССДМ Любов’ю Кириченко спільно з фахівцем із соціальної роботи Малинського РВ КВІ Оксаною Зубок проведено заняття з елементами тренінгу на тему «Здоров’я – цінність нашого життя» із неповнолітніми засудженими, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції м. Малина.

Завдання заняття – надати неповнолітнім інформацію про зміст поняття здоров’я, здоровий спосіб життя та фактори, що впливають на здоров’я, а також акцентувати увагу неповнолітніх на можливості організувати дозвілля без вживання психотропних речовин, спонукати учасників взяти на себе відповідальність за власне здоров’я.

Під час тренінгу підліткам продемонстровано відеоролик, головна мета якого – це ведення здорового способу життя. В ході заняття підлітки створили та презентували колаж на тему «Здоровим бути – модно!».

«Зупинимо туберкульоз разом – українці проти туберкульозу»

Під таким гаслом Малинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів ряд заходів метою яких стало проінформувати учасників про глобальну епідемію туберкульозу в Україні та допомогти зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба!

Впродовж двох тижнів проведено 7 групових заходів для молоді та неповнолітніх засуджених до покарання не пов’язаних з позбавленням волі, членів сімей які перебувають у складних життєвих обставинах, для підлітків та дітей які відносяться до групи ризику. Охоплено понад 170 осіб.

До участі в заходах долучено лікаря – фтизіатра ММРТМО. Учасники отримали профілактичні буклети з даної тематики.

У місті триває інформаційна кампанія «Візьми дитину у родину»

«Я хочу мати маму і тата!» — говорить тисячі дітей, які не мають родини, чекають саме Вашої допомоги. Можна прийняти дитину до своєї родини, надати їй любов та затишок, разом розвиватися, рости, долати труднощі. Роблячи крок на зустріч дитині,  ми робимо кращим і добрішим наше життя.

Прийомна сім’я — це для мене

Що таке прийомна сім’я? 

Це сім’я яка взяла на виховання та спільне проживання від однієї до чотирьох дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Як держава підтримує прийомну сім’ю?

  • Прийомна дитина зберігає статус сироти і користується усіма відповідними пільгами
  • Прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини
  • Прийомну сім’ю супроводжує соціальний працівник, який допомагає долати труднощі

Заняття  з неповнолітніми підобліковими Малинського РВ  КВІ облуправління ДПтС України

24 лютого фахівець із соціальної роботи Малинського РВ КВІ  Оксана Зубок спільно з головним спеціалістом Малинського міського ЦСССДМ Любов’ю Кириченко  провела заняття з елементами арт-терапії на тему «Формування позитивної Я-концепції підлітків» із неповнолітніми засудженими, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції м. Малина.

Завдання заняття – сприяти саморозкриттю пiдлiткiв, розширити уяву пiдлiтка про себе, про свої сильнi сторонни, оволодiти навичками активного спiлкування, розвиток комунiкативних умiнь та сприяти пiдвищенню впевненостi у собi.

В ході заняття підліткам продемонстровано відеоролик, головна мета якого – це робота над собою і своїми сильними сторонами. Також запропоновано власними пальцями за допомогою фарби зобразити свій настрій, характер та емоційний стан на папері.

З метою активного спілкування, розвитку комунікативних умінь  та саморозкриттю неповнолітніх сприяло обговорення даної вправи.

Учасники були налаштовані на спільну роботу.

                                                                                        Іван Левченко, начальник Малинського МВ КВІ.