19 квітня 2020 року набувають чинності закони України, якими запроваджуються нові правила застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Цей процес буде проводитись поетапно.

1 етап: тестування програми

З 01 січня 2020року платники податків зможуть завантажити безкоштовне програмне рішення від податкового органу та використовувати його в тестовому режимі з метою виявлення недоліків та надання пропозицій та зауважень.

Свій програмний продукт ДПС надаватиме безкоштовно та здійснюватиме його безкоштовне обслуговування та підтримку в технічному стані.

2 етап: повнофункціональне використання РРО

З 19 квітня 2020 року буде надаватися повнофункціональне та доопрацьоване програмне забезпечення.

3 етап: обов’язкове застосування РРО для певних видів діяльності

З 01 жовтня 2020 року використання РРО (як класичного, так і програмного) стане обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку другої, третьої, четвертої групи, які здійснюють певні види діяльності:

– реалізацію  товарів (надання послуг) через мережу інтернет;

– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

– роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;

– діяльність туристичних агенств, туристичних операторів;

– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

– реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках);

– реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

            4 етап: обовязкове застосування РРО (крім першої групи єдиного податку)

            З 01 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку 2,3 та 4 груп незалежно від видів діяльності.

Тому нові правила застосування РРО не стосуються:

  • ФОП І групи єдиного податку (річний дохід до 300тис.грн.);
  • фізичних осіб, які продають на ринку продукти власного підсобного господарства, вживані речі.

Також ще одним нововведенням є те, що з 01 жовтня 2020 року запрацює механізм «кешбек». Це компенсація покупцю 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) у межах однієї розрахункової операції, більшої за 850грн. (покупець через Електронний кабінет подає скаргу про недійсний фіскальний чек).

Прийняття нових законів не встановлюють для платників єдиного податку нових вимог щодо будь-якої обов’язкової форми обліку товарів (виключення: реалізація технічно складних побутових товарів, лікарських засобів, ювелірних виробів). Програмне забезпечення програмних РРО буде інтегруватись із бухгалтерськими, іншими програмами, зокрема, в частині створення та ведення номенклатури товарів.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб.

 

Сектор забезпечення роботи Малинського управління

ГУ ДПС у Житомирській області