Пунктом 12 порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат  за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 23.11.16 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування  та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю забезпечуються путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги відповідно до медичних показань з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості в межах бюджетних призначень.

Для забезпечення санаторно-курортними послугами постраждалих осіб у 2019 році виділено 1 357 500,00 грн

На обліку на санаторно-курортне лікування у 2019 році знаходиться 284 особи потерпілих 1 категорії і 3 дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками   Чорнобильської катастрофи у супроводі одного з батьків.

Громадяни , які  знаходились на обліку і не отримали путівки у 2018році автоматично переходять на 2019 рік при поновленні медичної довідки (форма 070/0) і стають першими в черзі.

При встановлених Урядом  розмірах грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним  закладам становить:

для осіб, віднесених до категорії 1, – 7300 гривень;

для дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою,  14500 гривень (постанова Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 №22)

У поточному році можливо оздоровити 180 осіб 1 категорії (63% від потреби) та 3 дитини з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками   аварії на ЧАЕС у супроводі одного з батьків.