Соціально-економічний паспорт міста

Символіка міста Малина (герб, прапор та гімн)  була розроблена Євгеном Грищенком і  затверджена сесією міської ради у 2001 році.

Гімн міста сл. Є.І. Грищенка муз. Р.В.Олексієнка.

Адміністративно-територіальний поділ

Площа Малина становить 1800,5 га. Територія міської ради складає 6092,7 га.

Органом місцевого самоврядування в місті є міська рада, до складу якої входить 34 депутати.

Представлені такі політичні партії та фракції:

ВО «Батьківщина» — 9 чол., БПП «Солідарність» — 3 чол.,  «УКРОП» — 3 чол., Народна Партія — 3 чол., партія «Сила Людей» — 2 чол., Радикальна партія Олега Ляшка — 1 чол., безпартійні — 13 чол.

Населення

Чисельність наявного населення на 01.01.2019 року становить 26,1 тис. осіб.

Промисловий комплекс

У місті працюють 20 основних підприємств паперової, машинобудівної, харчової, металообробної промисловості та ін, якими  за  2018 рік реалізовано  промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу  на 1767,3 млн.грн. в діючих цінах, що на 6% більше відповідного періоду минулого року.

 

 • ПрАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн» (електроізоляційні види паперу, картон, фільтрувальні види паперу, глассин – папір для пакування харчових продуктів, основа для шпалер). Керівник: Волга Ігор Анатолійович.
 • ДП «Вайдман Малин Ізоляційні Компоненти» (деталі із ізоляційного картону складної конфігурації). Керівник: Тригуб Іван Володимирович.
 • ТОВ «Малинська фабрика спеціального паперу» (папір спеціальний захищений). В.о.керівника: Лебеда Валентина Іванівна.
 • ТОВ «Папір-Мал» (серветки, туалетний папір).Керівник:   Хоменко Віктор Васильович.
 • ПрАТ «Детвілер Ущільнюючі Технології Украіна» (вироби з гуми). Керівник: Марченко Анатолій Анатолійович.
 • ПАТ «Прожектор» (апаратура зв’язку). Керівник: Подзірей  Іван Івнович.
 • ПАТ «РЕЙЛ» (вузли та допоміжні пристрої до верстатів, шайби двох виткові, вузли та деталі до локомотивів залізничного та рухового складу в т.ч. ТНС). Керівник: Підлужний Віталій Еммануїлович.
 • ТОВ «Амстед-Рейл» (ремкомплект для залізниці).Керівник:  Хлівний Володимир Васильович.
 • ТОВ «Форест» (піддони). Керівник: Тонклевський Геннадій Михайлович.
 • ПП «Малинська меблева фабрика» (виготовлення меблів).Керівник: Науменко Володимир Олександрович.
 • ТОВ «Швейна фабрика «Ельфа» (пошиття одягу). Керівник: Прокопович Олександр Анатолійович.
 • ДП «Малинське лісове господарство» (заготівля деревини). Керівник: Дзюбенко Олег Миколайович.
 • ТОВ «Екогран» (виготовлення паливних гранул). Керівник: Корнієнко Павло Олегович.
 • ТОВ «Малин Метал» (Виробництво будівельних металевих конструкцій, оброблення металевих виробів).Керівник: Гаєвський В’ячеслав Леонідович
 • ПП «ЮНА-2017» (Лісопильне та стругальне виробництво).Керівник:  Дмитренко Володимир Іванович.
 • ТОВ «Малинський ливарний завод» (Виробництво машин і устатковання для добувної промисловості та будівництва, лиття сталі). Керівник: Іван Іванович.
 • ТОВ «Екоплант» (Виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування). Керівник: Усов Дмитро Володимирович.
 • ТОВ «Екологічне пакування» (Виробництво гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари). Керівник: Харченко Світлана Анатоліївна.
 • ВП ТОВ «Полісся-2002»   (Лісопильне та стругальне виробництво). Керівник: Мельник Оксана Василівна.
 • ТОВ «Прожектор» (Виробництво комплектуючих до залізничних локомотивів і рухомого складу). Керівник: Іван Іванович.

Середньомісячний обсяг реалізації промислової продукції складає  147,3 млн.грн. ( 2017р. – 139 млн.грн.)

Основна частка  (70 %)  загальноміського обсягу  випуску продукції належить  підприємствам   целюлозно – паперової галузі,  якими забезпечено    виробництво  різного   виду   паперу   та   картону.  60 % обсягу целюлозно-паперової галузі займає ПАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн».

Упродовж останніх років місто посідає перші місця серед міст та районів області за  обсягом реалізованої продукції в розрахунку  на одну особу, цей показник по місту становить 67,7 тис.грн. (по області –  36,4 тис.грн.).

Будівництво

Упродовж 2018 року введено в експлуатацію 4727 кв. метрів  загальної площі житла, що в 2,3 рази більше, ніж у 2017 році.

Транспортний комплекс та зв’язок

Місто має сучасну мережу вулиць, загальна довжина яких становить  106 км., в тому числі з асфальтовим покриттям – 46 км., з гравійним покриттям – 58 км., з освітленням – 87,6 км.

Пасажироперевезення  по місту здійснюють 3 перевізники – фізичні особи – підприємці. Ними обслуговується 10 маршрутів, забезпечено достатній рівень транспортного обслуговування населення, автобусна мережа міста залишилась незмінною.

Водночас, залишається проблемним відшкодування перевізникам   у повному обсязі коштів за перевезення пільгових категорій населення, тим більше новим викликом є державна ініціатива про монетизацію пільг  за рахунок місцевих бюджетів, який ми маємо подолати.

Згідно Закону України № 3628 від 24.12.2015 з 1 січня 2016 року пільги, передбачені законодавством на перевезення окремих категорій громадян, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету, фінансування з державного бюджету припинено.

В межах фінансових можливостей у 2018 році відшкодовано перевізникам 1,6 млн.грн. з міського бюджету, що становить 69 % від фактично здійснених перевезень. Некомпенсовані витрати за пільгові перевезення   перед  перевізниками   станом  на 01.01.2019 року становлять    0,7 млн.грн.

За 2018 рік послугами пасажирського транспорту скористалось  2451,9 тис. осіб, що на 9,9% більше, ніж за попередній рік.  Пасажирооборот збільшився на 4,1 % і склав 28,4 млн.пас.км.

Послуги зв’язку у місті надає підприємство ПАТ «Укртелеком». Широко розповсюджено мобільний зв’язок, найпоширеніші «Київстар» та «МТС».

Фінанси

За 2018 рік до загального фонду міського бюджету надійшло 108,5млн.грн.  власних і закріплених доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів. У порівнянні з попереднім роком зазначені доходи зросли  на 20,4 млн.грн., або на 23,2%. Забезпечено виконання за всіма видами доходів.

Найбільшим бюджетоутворюючим джерелом надходжень міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого у власних доходах загального фонду складає 61,6 %. За звітний період отримано на 28,8% більше надходжень 2017 року.

Упродовж року до міського бюджету надійшло 16,6 млн. грн. єдиного податку (питома вага 15,3%), 9,2 млн. грн. податку на майно (12,5%), 5,8 млн. грн. акцизного податку.

Складовою доходної частини міського бюджету є міжбюджетні трансферти. За звітний період до загального фонду бюджету міста надійшло 9,1 млн.грн. дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету, 1,0 млн.грн. стабілізаційної дотації, 29,9 млн.грн. освітньої субвенції, 24,7 млн.грн. медичної субвенції, 3,8 млн.грн. субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, 1,1 млн.грн. субвенції на надання пільг та житлових субсидій на придбання твердого палива,  28,9 млн. грн. субвенції на виплату допомог сім’ям  з дітьми, 69,9 млн.грн. субвенції  на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати  та 353,6 тис.грн. субвенції на виплату допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За 2018 рік до загального фонду бюджету міста надійшло 2,5 млн. грн. інших субвенцій з обласного, районного бюджетів та бюджетів сільських, селищних рад. Крім того, до міського бюджету надійшло 1,3 млн.грн. субвенції з місцевого бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань,  327,0 тис.грн. субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами та 671,7 тис.грн. субвенції на забезпечення якісної, сучасної і доступної  загальної середньої освіти «Нова українська школа».

За 2018 рік за рахунок коштів міського бюджету проведено видатків на суму 318,4 млн.грн., з яких 299,2 млн.грн. – видатки загального фонду  та  19,2 млн.грн. – спеціального фонду, що на 12,8 %, або на 36,1 млн.грн. більше, ніж за 2017 рік. Найбільшу питому вагу (49,2 %) становлять асигнування на виплату заробітної плати з нарахуванням працівникам бюджетних установ міста. На оплату спожитих енергоносіїв за звітний період спрямовано  6,0 % витрат загального фонду.

Видатки на придбання медикаментів та продуктів харчування становлять відповідно 1,3 млн.грн. та 2,5 млн.грн.,  що відповідно на 25,1% та 45,4% більше, ніж за 2017 рік.

В галузевому розрізі 31,8% видатків загального фонду бюджету міста  становлять асигнування на утримання галузі освіти. На фінансування галузі  за звітний період  спрямовано 95,2 млн. грн., що на  30,9% більше, ніж за попередній рік.

На утримання закладів охорони здоров’я у 2018 році з загального фонду міського бюджету спрямовано 56,4 млн. грн., що складає 18,9 % загального обсягу видатків. У порівнянні з 2017 роком видатки на утримання галузі зросли  на 11,3%.

Видатки міського бюджету на соціальний захист населення склали 107  млн. грн., що відповідає 35,7 % видатків загального фонду бюджету.

Обсяг асигнувань, спрямованих на фінансування галузі «Культура» за 2018 рік склав 2,2 млн.грн.,  галузі «Фізична культура і спорт» –  2,7 млн.грн.

За 2018 рік із загального фонду міського бюджету за виконані роботи по благоустрою міста перераховано 9,5 млн. грн. У порівнянні                      з попереднім роком зазначені видатки зросли  на 3,8 млн. грн., або на 69,8%.

Протягом 2018 року на утримання автомобільних доріг  за рахунок власних коштів міського бюджету використано 2,8 млн.грн., що на 1,4млн.грн., або майже вдвічі більше таких витрат за 2017 рік.

Крім того, за звітний період із загального фонду бюджету міста  294,1 тис.грн. спрямовано  на виконання програми «Безпечне місто»,          50,0 тис.грн. – програми «Проведення археологічних досліджень на території міста Малина», 41,9 тис.грн. – Програми розвитку туризму в м. Малині,     40,0 тис.грн. – програми з підвищення енергоефективності та термомодернізації багатоквартирних будинків, 18,5 тис.грн. – Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і території міста Малина  від надзвичайних ситуацій.

Також за рахунок власних коштів міського бюджету до державного бюджету передано субвенції на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів, а саме: міської Комплексної програми забезпечення Малинського об”єднаного міського військового комісаріату  – 50,0 тис.грн., Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і території міста Малин від надзвичайних ситуацій  – 10,0 тис.грн., Програми розвитку Малинської ОДПІ щодо облаштування сервісного центру обслуговування платників  –  10,0 тис.грн. та Комплексної програми профілактики злочинності у м.Малині   – 10,0 тис.грн.

Із спеціального фонду міського бюджету за звітний період проведено видатків на суму 19,2 млн.грн.

За 2018 рік на здійснення видатків капітального характеру з бюджету розвитку спрямовано 14,9 млн.грн., в тому числі 12,3 млн.грн. за рахунок коштів міського бюджету, 1,4 млн.грн. за рахунок субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток території та 1,15 млн.грн. за рахунок інших субвенцій з місцевих бюджетів.

Мале підприємництво

За   2018 рік у місті  зареєстровано 209 суб’єктів господарювання, в тому числі фізичних осіб –179, юридичних – 30. Разом із тим, із державного реєстру виключено 200  господарюючих структур, із  них 9 юридичних осіб  та 191 фізичних осіб. У місті здійснюють господарську діяльність понад      140 малих підприємств та 1290 фізичних осіб-підприємців.  Ними реалізовано 25 % від загального обсягу реалізованої продукції.

Інвестиції та спеціальний режим інвестиційної діяльності

За 2018 рік  підприємствами міста освоєно 87,9 млн. грн. капітальних інвестицій. Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення наростаючим підсумком    з початку року по місту склав  3,3 тис.грн. (по області 5,7 тис.грн.) Основними джерелами фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій.

Загальний обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій станом
на 1.01. 2019 року становить 7,6 млн. дол. США.

У розрахунку на одного мешканця міста припадає 288 дол. США прямих інвестицій проти 186 дол. США по області.

Інвестиції надходили з 7 країн світу. Найбільші вкладення належать нерезидентам з  Швейцарії.

Житлово – комунальне господарство

Житлово – комунальне господарство міста представлене  6 комунальними підприємствами, які надають послуги з тепло- та водо- постачання,     водовідведення,    утриманню    будинків    і    споруд    та прибудинкових територій, наданню ритуальних послуг, послуг з земельного кадастру, архітектурно–планувальних послуг та громадського харчування.

В житлово – комунальному господарстві міста нараховується  170 житлових будинків загальною площею 197 тис.кв.м., водоочисна станція,     9 каналізаційно-насосних станцій, 125 км. водопровідно-каналізаційних мереж, 9 опалювальних котелень, 105,8 км. доріг, 8,9 га зелених насаджень,   4 кладовища, 55.2 км. мереж зовнішнього освітлення, 1 звалище твердих побутових відходів та інше.

Ситуація на підприємствах житлово-комунального господарства залишається складною. Більшість обладнання застаріле і енергоємне, стан мереж водопостачання та водовідведення аварійний.

У 2018 році продовжено впровадження в місті проекта по заміні застарілої мережі водогону по вулицях  Шевченка, Бондарик, Лисенка, Сосніної.

Заробітна плата

Рівень середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника по місту за 2018 рік, згідно статистичних даних, становить 8642 грн., що  на 24,7 % більше  попереднього року та на 8,7% більше середнього рівня по області.

Залишається значною диференціація заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищою середня зарплата була у працівників промислових підприємств.   Значно нижчим від середнього по місту є рівень заробітної плати працівників   зв’язку,   охорони здоров’я, торгівлі.

Освіта

На території міста функціонує 6 загальноосвітніх шкіл І – ІІІ ступенів, в тому числі МЗНВК «Школа – ліцей №1 ім. Ніни Сосніної»,  де навчається 3010 учнів. Понад 480 чоловік навчається в Малинському  ДНЗ ПТЛ – 36.

У місті функціонує 3 позашкільні навчальні заклади: ЦДЮТ, ДЮСШ та  ЦНТТ (у ЗПО – 1387 ви хованців, у ДЮСШ – 412 вихованців), які за останні роки не перепрофільовувались та не реорганізовувались.

У місті функціонує 9 дошкільних навчальних закладів, у яких виховуються та навчаються 1405 дітей дошкільного віку.

Усі школи працюють в одну зміну.

Охорона здоров’я

Для медичного обслуговування населення і проведення всього комплексу лікувально-профілактичних заходів у місті функціонують три заклади охорони здоров’я Малинської міської ради:

 • Малинське МРТМО: стаціонар – 178 ліжок; лікарів – 85,5 штатних одиниць та відповідно зайнятих 78,75 одиниць; середнього мед. персоналу – 168 штатних одиниць та відповідно 149,00 одиниць;
 • КНП «Малинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Малинської міської ради: лікарів – 35,25 штатних одиниць та відповідно 29 фізичних осіб; середнього мед. персоналу – 89,75 штатних одиниць та відповідно 69 фізичних осіб;
 • Малинське стоматологічне об’єднання: лікарів – 14 штатних одиниць та відповідно 11 фізичних осіб, середнього мед. персоналу – 11 штатних одиниць та відповідно 9 фізичних осіб.

В усіх закладах забезпечено рівний доступ до медичної допомоги, облаштовані пандуси, виклик медичних працівників додому здійснюється телефоном, всі лікувальні заклади забезпечені телефонним зв’язком. Робочі місця міських лікарів загальної практики-сімейної медицини КНП «Малинський центр первинної медико-санітарної допомоги» обладнані комп’ютерною й оргтехнікою, підключені до мережі Інтернет та медичної інформаційної системи.

Крім того, у місті функціонують 2 приватних медичних центри та 7 СГД – надавачів стоматологічних послуг.

Культура

На даний час в місті Малині функціонує 5 закладів культури, (1 дитяча школа мистецтв, 1 Будинок культури, 3 бібліотеки, 5 народних колективів: народний духовий оркестр «Малин», народний козацький гурт «Маличі», оркестр народних інструментів, зразкова дитяча капела бандуристів «Веснянка», народний ансамбль бандуристок ” Любава”.

В Малинській ДШМ навчається 400 дітей, яких навчають 48 кваліфікованих викладачів на шести відділах та двох відділеннях.

В галузі культури міста працюють 87 чоловік, з них 74 спеціалісти та 13 – адміністративно-технічний персонал.

Молодь і спорт

На території міста розташовано 42 спортивні споруди, в т.ч. 1 стадіон, 15 ігрових спортивних майданчики,  2 майданчики з тренажерним обладнанням, 3 футбольних поля, 11 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 7 спортивних залів, 2 стрілеці тири, 1 міні-футбольний майданчик; працює  дитячо-юнацька спортивна школа (у школі працюють відділення боротьби вільної, велоспорту /шоссе/, легкої атлетики та футболу), 11 громадських спортивних організацій.

У 2018 році проведено та забезпечено участь команд міста  у 46 чемпіонатах області та України з неолімпійських видів спорту та у  49 змаганнях обласного та Всеукраїнського рівнів з олімпійських видів спорту.

Протягом 2018 року спортсмени міста брали участь у обласних спортивних іграх школярів, Чемпіонатах області, України, Всеукраїнських змаганнях, Міжнародних турнірах з велоспорту, легкої атлетики, вільної боротьби, боксу, футболу, шахи, спортивне орієнтування, пауерліфтинг, жим лежачи, шашки, судномодельний спорт, авіамодельний спорт, кікбоксинг.

До складу збірної області входило 6 малинчан, до складу збірної України входив 1 малинчанин.

Ключові питання розвитку міста

– будівництво другої черги полігону ТПВ;

– завершення реконструкції навчального корпусу школи-ліцею № 1;

– реконструкція мереж водопостачання;

– реконструкція та утримання  дамби міського водосховища;

– благоустрій і поглиблення каскаду ставків та ремонт гідротехнічних споруд в парку (пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення);

– розробка нового генерального плану міста.