Згідно з резолюцією Генеральної  Асамблеї Організації Об’єднаних Націй встановлено, що 27 січня — це Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.  Саме цього дня у 1945 році військами Радянської Армії було звільнено перший, найбільший з німецьких концтаборів Аушвіц (Освенцим), розташований за 70 кілометрів від Кракова.

У Малині у 2008 році на місці колишнього Щербиного Яру було відкрито пам’ятний знак жертвам нацизму. Адже в 1941-1943 роках під час фашистської окупації міста саме тут було розстріляно 1312 малинчан різних національностей.

З  метою вшанування пам’яті всіх загиблих під час Голокосту міське та районне керівництво поклало живі квіти до підніжжя пам’ятного знаку. Вічна пам’ять всім загиблим і нехай така трагедія більше ніколи не повториться.

А 29 січня в Україні відзначається День пам’яті героїв Крут. У цей день в 1918 році відбувся бій студентів та гімназистів, які виступили проти більшовицької армії  під станцією Крути. Для українського народу цей бій став одним із символів боротьби  за свободу і незалежність України.

Україна завжди буде пишатися  молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава.