З початку листопада згідно рішення виконавчого комітету від 09.11.2108р. №25 у Малині  на зміну раніше прийнятим затверджено нові Правила розміщення зовнішньої реклами. Причина — минулі правила були  дещо застарілими та втратили  свою актуальність.  Окрім того, у липні цього року  Парламент прийняв закон, що взагалі забороняє розміщення реклами на електроопорах і ліхтарних стовпах.

«Фактично перетворення підтримуючих елементів контактної мережі і опор зовнішнього освітлення в суцільний ланцюг рекламоносіїв призвело до неприпустимого візуального засмічення наших вулиць і площ, спотворення історичного і культурного ареалів українських міст, згубно впливає на цілісне сприйняття розташованих у містах архітектурних ансамблів, негативно позначається на безпеці дорожнього руху», — йшлося у поясненні до проекту закону.

А тепер коротко про те, що змінилися у Малині. По-перше, розцінки, розміщення реклами подорожчало, хоча й ненабагато. По-друге, скоротилися терміни розгляду заяви від потенційного рекламодавця — від декількох місяців до 10 днів. До того ж, погодження з усіма службами відбувається не громадянином, а міською владою.

Щодо відповідальності за незаконне розміщення реклами, то порушників штрафуватимуть на суму від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів, а організації — на суму від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів.

Якщо ж самовільну рекламу буде встановлено у зонах охорони пам’яток,  історичних місцях суми штрафу буде збільшено удвічі.  Демонтаж проводиться силами комунального підприємства. А от компенсація витрат пов’язаних з демонтажем, покладається на власника демонтованого власника на основі документів, які надсилаються власнику протягом 5 днів після демонтажу.

Тож просимо рекламодавців у разі необхідності  звернутися до Центру надання адмінпослуг  для оформлення дозволу на розміщення рекламного засобу (вул. Дорошок, 20) або до кабінету №119 (відділ архітектори та містобудування). Телефон:5-15-14.