У Малині, в одному з перших міст області, рішенням виконавчого комітету створено патронатну сім’ю, у яку влаштовано двох юних малинчан дошкільного віку.
Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в цій сім’ї триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.
— Таким чином дитина не втрачає зв’язок з соціумом, перебуває не в стресових для неї умовах, відчуває домашній затишок та турботу, – прокоментувала начальник служби у справах дітей Світлана Романенко. — Погодьтеся, для дітей це дуже важливо.
Отож, нині у Малині функціонує 1 прийомна сімʼя, 1 будинок сімейного типу, 1 сімʼя патронатного вихователя.
На первинному обліку служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради перебуває 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які 100% влаштовані у сімейні форми виховання.