Сталося це під час відкриття в Житомирському обласному краєзнавчому музеї виставки під назвою «Еволюція: Маски регіону Торресової протоки».

Організатори експозиції — дипломатичне посольство Австралії, Національний музей та Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії. Її мета — познайомити жителів Житомирщини з масками і побутом острів’ян зеленого континенту.

Одними з перших відвідувачів виставки стали малинчани: заступник міського голови Леся Сніцаренко, кандидат історичних наук Василь Тимошенко, директор лісоколеджу Ігор Іванюк  та викладач історії, завідувач музею коледжу Олександр Лось. Окрім знайомства з виставкою, малинчани мали нагоду поспілкуватися з представниками посольства Австралії.

Дипломата посольства Тім Болотнікофф зацікавила історія нашого міста, музей на території Малинського лісокледжу, те, що ім’я відомого мандрівника, дослідника народів Південно-Східної Азії, Австралії й Океанії носить міський парк відпочинку, а також одна із вулиць міста; у центрі Малина знаходиться єдиний в Україні пам’ятник Миколі Миклухо-Маклаю. Малинчани подарували книжки про наше місто, М. Миклухо-Маклая, презентаційні матеріали Малинського лісотехнічного коледжу, запросили представників посольства Австралії відвідати Малин та лісоколедж з його унікальним музеєм.