Церква святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця

село Ворсівка, вул. Монякіна, 5

село Ворсівка, вул. Монякіна, 5

Свято-Миколаївська церква – центр духовного життя села Ворсівка. Відома з XVIIIст.. Капітальний ремонт храму був проведений 1850 р. коштом місцевого поміщика З. Билини та громади села. Іконостас виготовлений в 1853 р., престол – у 1860 р. Ймовірно, спочатку церква поєднувала в собі риси бароко і класицизму. Нині в храмі збереглося кілька старовинних ікон.

Дерев'яна церква є пам'яткою архітектури місцевого значення і належить до творів школи дерев'яного зодчества. Є найстарішим храмом у Малинському районі. Миколаївська церква хрещата, однокупольна. Двоярусна дзвіниця над входом з'єднана зі средокрестием подовженим і широким притвором. Бічні гілки планувального хреста надзвичайно короткі і носять, швидше, декоративний характер. Ці дві особливості надають народному Хрещатому храму риси базиліки. Головний купол масивний, барокової архітектури, прикрашений заломом з головком.

Біля церкви є кілька старих надгробків періоду другої половини XVIII – XIXст, серед них – місцевих священиків та викладача Барського реального училища В.А.Григоровича. Громада храму першою на Малинщині перейшла до Православної церкви України.