Історико-краєзнавчий музей Миклухо-Маклая

Гамарня, Житомирська область, 11643

Гамарня, Житомирська область, 11643

Історико-краєзнавчий  меморіальний музейний комплекс  Малинського лісотехнічного коледжу

Створений 2015 року колективом Малинського лісотехнічного коледжу на чолі з директором Іванюком І.Д., підпорядкований Малинському лісотехнічному коледжу. Керівник музейного комплексу – Олександр Віталійович Лось.

Історико-краєзнавчий меморіальний комплекс має п’ять складових частин: музей М.М.Миклухо-Маклая; експозиція «Родина Миклух і Малинщина»; оновлена історико-краєзнавча експозиція; музей історії коледжу; музей історії лісового господарства.

Значний внесок у створення музейного комплексу зробили: колектив Малинського лісотехнічного коледжу, Чернігівського об’єднання «Пласт-Арт», Українське географічне товариство, виробничо-творче об’єднання «Купола» на чолі з Сергієм Петровичем Соколовим. Автором архітектурно-художньої концепції музею Миклухо-Маклая є заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов. Ідею вдалося втілити за фінансової підтримки Надії Петрівни і Олександра Івановича Міклухо-Маклай.

Експозиції музею представлені в трьох залах і розповідають про життя, навчання, подорожі та наукову діяльність Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая. Серед експонатів: археологічні знахідки, автентичні копії скіфських прикрас, елементи побуту Київської Русі, зброя, монети, ордени і медалі та ін..

На території коледжу зберігся один будинок родини Маклаїв.  В експозиції музею знаходяться особисті речі вченого: книги та праці, видані при житті, матеріали, які засвідчують його перебування в малинському маєтку матері і брата.

Музеєм були проведені: 2013 року – науково-теоретична конференція, присвячена 140-річчю з дня переїзду родини Миклухо-Маклаїв на Малинщину «Родина Миклухо-Маклаїв крізь призму віків»;

25 березня 2015 року – науково-теоретична конференція на тему: «Родина Миклухо-Маклаїв в історичному, культурно-освітньому та духовному просторі Малинщини». Після завершення роботи конференції відбулося відкриття музею Миклухо-Маклая; з нагоди ювілею, 17 липня 2016 року виповнилося 170 років від дня народження М. Миклухи-Маклая, були організовані та проведені урочисті заходи: відбулося засідання круглого столу «Гуманістичні ідеї М.М. Миклухо-Маклая – актуальність в сучасних умовах». Активними учасниками заходів були провідні науковці, географи, краєзнавці України.

Відбулося відкриття експозиції «Родина Миклух і Малинщина».

Основний вид діяльності музейного комплексу:
  • збереження для майбутніх поколінь пам’яток культури та побуту поліщуків, вивчення історії родини Миклух на території Малинщини; залучення студентів до поглибленого вивчення багатої природи Поліського краю;
  • зацікавити відвідувачів навчального закладу і музею коледжу щодо вибору майбутньої професії;
  • виховання студентів у дусі національних традицій України;
  • формування у відвідувачів і студентів почуття патріотизму та екологічної культури, розвивати інтерес до пошукової діяльності.
  • Історико-краєзнавчий меморіальний музейний комплекс Малинського лісотехнічного коледжу постійно оновлюється та поповнюється новими експонатами.