Ксаверівський НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІ ступенів»

Коростенський район, с. Ксаверів, пров. Перемоги 12

Коростенський район, с. Ксаверів, пров. Перемоги 12

Ксаверівський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів

Ще в далекому 1865 році в селі Ксаверів було відкрито однокласне училище, яке утримувалося в основному за рахунок держави, а також пожертвувань громадськості.

В 1914 році в училищі вже навчалося 77 учнів. Завідувачем училища був Павло Тимофійович Єременко. Викладання релігії здійснював священник П.А. Полянський. В школі діяв хор, до якого входило 30 учнів та дорослих.

В роки нової економічної політики в селі було відкрито дитячий садочок та поряд з українською школою діяла ще й єврейська школа. Після закінчення війни продовжувала працювати 8-річна школа, в якій навчалося 145 дітей. Тривалий час педагогічний колектив очолював, на жаль нині покійний, В.М. Заклюка, ентузіаст краєзнавчої праці, автор перших досліджень з історії села та школи.

Своїм багатим педагогічним досвідом ділилися досвідчені вчителі – Ліда Микитівна Ярошенко, Марія Степанівна Комарчук, Віра Дем’янівна Фоліс. Вже 25 років очолює Ксаверівський НВК ДНЗ-ЗНЗ І-ІІ ступенів» колишній випускник школи Андрієнко Василь Миколайович. На даний час в НВК навчається 45 учнів та відвідує 8 дітей дитячий садочок. В школі працює 13 досвідчених педагогів.

За всі ці роки від шкільного порога пролягла дорога в самостійне життя тисячам випускників. Вони обрали різні професії, але найголовніше – зберегли всі моральні чесноти, якими так щедро обдарувала їх школа.

Директор школи Андрієнко Василь Миколайович