Атестацію в українських школах зробили необов'язковою

• 14.04.2021, 08:46

Верховна Рада звільнила випускників 11 класів, які закінчують навчання в 2021 році від обов'язкової державної підсумкової атестації.

«За» законопроект № 5014, який передбачає це, проголосували 298 народних депутатів.

Документ зазначає, що з березня 2020 року, навчання в закладах загальної середньої освіти здійснюється переважно в дистанційному форматі.

У зв'язку з цим здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Законом надано учням (студентам) право вибору виду оцінки їх результатів навчання. Якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ж ні, або є плани вступати до вищого навчального закладу - здається ДПА, зокрема у формі ЗНО.

Дана ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Це дозволить знизити навантаження на пункти тестування приблизно на 15-18%, а відтак зменшити ризики для здоров’я дітей і працівників центрів під час проведення ЗНО.