Офіційна сторінка Малинської міської ради

Цукерки та яблука — замість цигарок

  • 22.11.2016, 10:59
  • 586

У травні 2016 року було створено громадську організацію «Рідна Малинщина». До її складу увійшли медики. Організацію створено з метою пропагування здорового способу життя, формування відповідального ставлення людей до свого здоров’я, сприяння в організації проектів медичного спрямування.

«Рідна Малинщина» тісно співпрацює з молодіжною командою ВБО «АСЕТ» в м. Малині. Це підрозділ всеукраїнська благодійної організації «АСЕТ», яка  вже більше 13 років веде активну роботу у 20 областях України у сфері профілактики ВІЛ/СНІДу та популяризації здорового способу життя серед молоді.

Малинський «АСЕТ» проводить у навчальних закладах інформаційно-просвітницькі  заняття та  відеотренінги «Знай, щоб жити», організував за підтримки міського відділу освіти  Клуб соціально-активної молоді. Діяльність цього клубу сприяє популяризації здорового способу життя, самореалізації молодих людей у суспільстві.

19 жовтня зранку  на площі Соборній (біля магазину «Соборний») членами обох організацій та Радою учнівського самоврядування «Лідер» Малинського ЦДЮТ було проведено акцію «Що ти знаєш про туберкульоз». Акція відбулася за підтримки ТОВ «Полісся-2002» та відділу культури виконавчого комітету міської ради. Метою заходу є  інформування населення міста та району  щодо питань боротьби з туберкульозом та впливом шкідливих звичок, зокрема куріння, на розвиток цього захворювання.

Організатори роздавали інформаційні бюлетені, провели соцопитування та невеличку акцію (пропонували яблука замість цигарок), пропагуючи здоровий спосіб життя. Увагу малинчан привернув  флешмоб, інформування населення щодо цієї проблематики через відео та аудіо запис.

До слова.

За 9 місяців 2016 року на Малинщині виявлено 30 випадків туберкульозу, з них 13 — у мешканців  сільської місцевості, тоді як у 2015 році ця цифра становила 24 випадки ( 13 – у районі). З вперше виявлених 13 випадків , тобто 43,3% деструктивні форми, минулого 8 ( 33,3%). Проведено 10178 ( 44,8%) флюорографічного обстеження, за минулий 10377 (47,1%). Захворіло на туберкульоз дві дитини (в минулому році —  одна дитина).

 

Також читайте: