Офіційна сторінка Малинської міської ради

До уваги сільгоспвиробників! Програми державної підтримки в 2024 році

  • 04.04.2024, 16:49
  • 340

1) Державна підтримка малих виробників (Постанова КМУ від 16 серпня 2022 року № 918)

Сільськогосподарські товаровиробники, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі (ДАР) в 2024 році  можуть скористатися програмами державної підтримки власного виробництва за напрямами:

- Бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення озмір допомоги збільшено з 3,1 тис. грн до 4 тис. грн на 1 га);

- Спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності (отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, в  тому числі фізичні особи, що утримують від 3 до 100 корів, розмір допомоги становить 7 тис. грн на одну голову); 

- Спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець (розмір підтримки  - 2 тис. грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець).

Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в ДАР: з 1 травня по 30 червня 2024 року.

2) Гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства ( ПКМУ № 738 від 21 червня 2022 р. «Деякі питання надання грантів бізнесу»)

Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду площею від одного до 25 гектарів. Гранти надаються у розмірі не більше 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень, але не більше 10 млн грн відповідно до суми витрат на 1 га та за умови співфінансування  вартості проекту в розмірі не менше 30% безпосередньо отримувачем гранту.

3) Гранти для створення або розвитку тепличного господарства (ПКМУ № 738 від 21 червня 2022 р. «Деякі питання надання грантів бізнесу»)

Гранти надаються на будівництво модульної теплиці площею не більше двох половиною гектарів у розмірі до 70 % вартості проекту будівництва модульної теплиці, але не більше 7 млн грн, та за умови співфінансування отримувачем гранту не менше 30 % від вартості проекту будівництва модульної теплиці, зазначеної у заяві.

4) Гранти для переробних підприємств (ПКМУ № 739 від 24 червня 2022 р. « Деякі питання надання грантів для переробних підприємств»)

Розмір гранту, який надається одному отримувачу, не перевищує вісім мільйонів гривень. Грант отримати можуть для створення одного нового переробного підприємства, або для збільшення потужностей існуючого виробництва.

5) Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва  (Постанова КМУ від 01 березня 2017 року №130)

Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, вартість яких зазначена в актах прийняття-передання та інших документах, що підтверджують оплату.

Як отримати компенсацію? 

  1. Вибрати постачальника за Переліком на сайті Мінекономіки; 
  2. Закупити с/г техніку українського виробництва; 
  3. Подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. 
  4. Отримати компенсацію на рахунок в банку. 

6) Пільгове кредитування агросектору.

Урядова програма «Доступні кредити 5-7-9%»(далі – Програма) розроблена у відповідності до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 28 (зі змінами), далі – Порядок. Відповідно до умов Порядку, Програма реалізується Фондом розвитку підприємництва (далі – Фонд) через уповноважені, відповідно до умов Порядку, банки (далі – Уповноважені банки)

Державна підтримка надається в межах отриманих Фондом коштів, передбачених у державному бюджеті, у вигляді: часткової компенсації Фондом процентних ставок за кредитами субʼєктів підприємництва; надання Фондом гарантій уповноваженим банкам на забезпечення виконання зобов'язань за кредитами, наданими субʼєктам підприємництва.  

У межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» передбачено:

встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для середніх та великих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних;

- встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для мікро та малих підприємств на рівні 7% річних з можливістю зменшення для інвестиційних кредитів до 5%;

встановлення компенсаційної ставки 9% річних для кредитів на поповнення обігового капіталу для всіх підприємств.

  У межах Державної програми «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%»:

встановлення компенсаційної винагороди для середніх та великих підприємств 11% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 9% річних;

встановлення компенсаційної винагороди для мікро та малих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних. 

Детальніше:  https://business.diia.gov.ua/marketplace/5-7-9-program#marketplace

7) Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (Постанова КМУ  від 16 лютого 2022 року №125)

В 2024 році запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. У підприємців, які обробляють до 500 га, з’явилася можливість отримати гарантію на кредит. Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві працює для підтримки малих та середніх фермерів і гарантує українським банкам до 50% зобов’язань фермера по кредиту.

  Позичальники можуть отримати гарантії на інвестиційні кредити терміном до 7 років, на кредити для купівлі землі до 10 років, та на обігові кошти на строк до 3 років. Сума кредиту не може перевищувати 30 млн грн.

Щоб отримати гарантії Фонду агровиробник має:

- бути зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі (ДАР);

- мати у власності або користуванні до 500 гектарів земель;

- мати досвід господарської діяльності більше 1 року.

  Більше критеріїв для позичальників можна переглянути на сторінці Фонду https://1ll.ink/NLS8e

8)  Державна підтримка меліорації (Постанова КМУ від 11 жовтня 2021 року №1070)

Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку у вигляді бюджетної дотації: — товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення; — організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій. В Держбюджеті на цей рік закладено 200 млн гривень на компенсацію агропідприємцям закупівлі обладнання для зрошення (дощувальні машини, прокладка труб, підведення води, закладка капельного зрошення).

9) Надання кредитів фермерським господарствам  (ПКМУ № 1102 від 25 серпня 2004 р.)

Фінансова підтримка фермерських господарств для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва через Український державний фонд підтримки фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн грн із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років.

Фермерські господарства подають у паперовій або електронній формі до регіональних відділень Укрдержфонду підтримки фермерів заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики, документи визначені пунктом 8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ № 1102 від 25 серпня 2004 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

Також читайте: