Малин відзначає 73-ю річницю визволення від фашистських загарбників

• 11.11.2016, 12:38

Дванадцятого листопада  виповнюється 73 роки з того часу як наше місто було визволено з-під фашистського гніту.  З цією нагоди біля  підніжжя Меморіалу героям Малинського підпілля зібралась делегація від представників влади, ветеранів, громади міста.  Перед присутніми виступив Іваненко Микола Іванович – ветеран Другої світової війни, безпосередній учасник бойових дій.  Він розповів :«Впродовж 1941-1943 років, коли на нашій землі панували фашисти, Малинщина зазнала дуже тяжкої розрухи. Не працювали ні підприємства, ні школи, ні магазини. Дуже багато жителів Малинщини було вивезено на примусові роботи в Германію (3, 5 тис. чоловік – примітка автора), дуже багато розстріляно за непокору (306). Тому коли нарешті нашу землю була визволено – мирне населення зітхнуло з полегшенням».  Також Микола Іванович розповів про те, що  вступив до лав армії у віці 20 років і до останніх днів війни брав участь у бойових діях.

Заступник міського голови Леся Сніцаренко запропонувала присутнім покласти квіти до підніжжя меморіалу, щоб вшанувати пам’ять тих, хто поклав на вівтар Перемоги своє життя.