Офіційна сторінка Малинської міської ради

Про грантову підтримку малим агровиробникам

  • 26.06.2024, 10:14
  • 409

Кабінет Міністрів України прийняв постанову 15 березня 2024 року № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції». Цей Порядок був затверджений у 2022 році постановою № 918.  

Також відповідне розпорядження прийнято на черговому засіданні Кабінету Міністрів України 04 червня 2024 року № 495-р «Питання спрямування коштів, залучених від Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної асоціації розвитку, Міністерству аграрної політики та продовольства».

Інформуємо, що 25-го червня 2024 року, о 10 годині в Державному аграрному реєстрі розпочинається прийом заявок на окрему бюджетну субсидію у розмірі 4 тис. грн на 1 та оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення для виробників сільськогосподарської продукції, що мають у власності та/або користуванні до 120 га земель сільськогосподарського призначення.

27-го червня, о 10 годині в Державному аграрному реєстрі розпочнеться прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації для утримання корів, кіз та/або овець:

  • спеціальна бюджетна субсидія для аграріїв, які мають у власності від 3 до 100 корів (усіх напрямів продуктивності) передбачається виплата по 7 тис. грн на кожну голову;
  • спеціальна бюджетна субсидія для аграріїв, які утримують маточне поголів’я кіз та/або овець від 5 до 500 голів - у розмірі 2 тис. грн на одну голову.

При реєстрації у Державному аграрному реєстрі заявок на суму, що відповідає затвердженому обсягу бюджетних коштів, подання заявок

припиняється.

          Про що буде оголошено в ДАР та на сайті Мінагрополітики.

Програма державних дотацій доступна для фізичних та юридичних осіб, які є власниками або орендарями земель сільськогосподарського призначення, зареєстрованих у Державному земельному кадастрі, Державному реєстрі речових прав та мати зареєстрованих тварин у Реєстрі тварин.  Якщо ж власник/ця передав свою земельну ділянку в оренду або суборенду, право на отримання державної допомоги має лише орендар/суборендар.

Діє програма на всій території України, за винятком громад, які розташовані в зоні бойових дій, тимчасово окуповані або перебувають в оточенні (згідно з переліком Мінреінтеграції).

Як аграріям подати заявку на державну дотацію

Для отримання бюджетної дотації спершу необхідно увійти або зареєструватися у Державному аграрному реєстрі. Покрокову інструкцію для реєстрації особистого кабінету наведено на зображенні нижче. 

 

Після реєстрації потрібно зробити наступні кроки для подання заявки:

Увійти в особистий кабінет ДАРу на www.dar.gov.ua.

Перевірити відомості про власних тварин у розділі “Тварини”. Для розрахунку очікуваної суми субсидії варто відфільтрувати список тварин за статтю “Корова”.

Відкрити програму в розділі “Доступні програми” – “Подати заявку” навпроти назви програми.

Розрахувати бажану суму дотації: помножити кількість власних корів з реєстру на 7000 грн. Отриманий добуток вказати у відповідному полі заявки.

Відповісти на запитання в опитувальнику, надати згоду на проведення уповноваженими особами моніторингу та оцінювання достовірності наданої інформації як документально, так і шляхом перевірки за місцем здійснення діяльності. Після цього натиснути “Подати заявку”.

Далі система згенерує заповнену заявку згідно з формою, затвердженою Мінагрополітики. Далі потрібно підписати заявку за допомогою КЕП. 

У разі схвалення заявки на державну дотація, у кабінет на підпис надійде Договір про отримання бюджетних коштів з Укрдержфондом.

Невдовзі після підписання договору з боку заявника на рахунок, на вказаний у заявці рахунок, надійдуть кошти.

 

Також читайте: