Реформування освіти — на порядку денному

• 01.12.2021, 17:08

На черговій сесії міської ради заплановано перейменування семи закладів освіти Малинської громади. Зокрема, з’являться Ксаверівська, Слобідська, Дібрівська, Горинська, Ворсівська гімназії замість загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів I-II ступенів.

Навчально-виховні комплекси I ступеня у Федорівці та Любовичах перейменують у початкові школи.

Це перші кроки на шляху до здійснення освітньої реформи, яка передбачає, що уся освіта до 2027 року ділитиметься на початкову, базову і профільну. Початкова охоплюватиме 1-4 класи. Гімназії включатимуть 5-9 класи. Ліцеї надаватимуть освіту до 12 класу і готуватимуть учнів до вступу у виш. Ліцеїсти зможуть самостійно обирати частину предметів, які вивчати. Скільки ліцеїв запрацюють у нашій громаді і на базі яких освітніх закладів вони запрацюють — питання поки що відкрите. Проте воно вже зараз обговорюється на нарадах, аби вивчити думку керівників закладів освіти та прийняти найбільш зважене, раціональне рішення.