Шановні жителі громади-користувачі комунальних послуг!

• 16.02.2024, 10:11

Звертаємо Вашу увагу, що уряд скасував мораторій на нарахування пені, штрафів та стягнення на заборгованість населення за житлово-комунальні послуги.

Постановою Кабінет Міністрів України від 29 грудня 2023 р. № 1405 скасовано заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги.

Крім того, Кабмін повернув можливість відключення від комунальних послуг боржників, у разі несплати або неповної оплати за отримані послуги.

За несплату за користування житлово-комунальними послугами до боржників може застосовуватись відповідальність у формі:

- стягнення пені;

- припинення надання комунальних послуг;

- накладення арешту на нерухомість відповідно до норм законодавства.

Наполегливо просимо кожного, хто заборгував за комунальні послуги, знайти можливість погасити борги та вчасно сплачувати поточні платежі, адже підприємства житлово-комунальної галузі зобов’язані, в першу чергу, розрахуватися за електроенергію, виплачувати заробітну плату працівникам.

У разі не можливості погасити борги — їх можна реструктурувати і сплатити борг частинами. Найважливіше – не затягувати та вчасно звернутися до постачальників послуг.