Офіційна сторінка Малинської міської ради

Сьогодні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  • 14.12.2023, 09:27
  • 182

Сьогодні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або, як його по-іншому називають, - День ліквідатора.

Цей день – данина пам’яті звичайним людям – пожежникам, енергетикам, військовослужбовцям, будівельникам, робітникам, тощо – всім тим, хто став на захист людства від радіаційного забруднення після вибуху на Чорнобильській АЕС. Незважаючи на небезпеку вони гасили пожежу та виконували дезактивацію приміщень станції і навколишньої території. Потім, аби убезпечити майбутні покоління, - проектували та будували саркофаг над зруйнований енергоблоком.

Саме 14 грудня 1986 року було закінчено будівництво об’єкту «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У листопаді 2006 року Указом Президента в цю дату було засновано День вшанування учасників ліквідації на ЧАЕС.

На сьогодні на території Малинської громади проживають близько 200 учасників ліквідації тієї страшної аварії. На жаль, це - лише частина всіх тих героїв, які закрили собою світ від радіації, адже багатьох з них уже немає серед нас.

Незважаючи на всі ризики для власного життя і здоров’я вони зберегли світ для майбутніх поколінь.

Маємо пам’ятати!

 

 

Також читайте: