Сьогодні — Міжнародний День людей з інвалідністю

• 03.12.2020, 19:59

Третього грудня світова спільнота відзначає Міжнародний День людей з інвалідністю, який спрямований на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Підтримка осіб з інвалідністю в місті здійснюється, як за рахунок коштів державного бюджету (пенсії, пільги, адресна допомога, компенсації), так і в межах місцевих програм соціального захисту.

Так, за рахунок коштів державного бюджету 393 особам з інвалідністю призначено державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію. Сума нарахувань за 11 місяців 2020 року становила 9 млн. 451 тис. грн.

49 осіб, що проживають разом з особою з інвалідністю 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним отримали кошти на суму 1081,26 тис. грн.

Станом на 01.12.2020 особам з інвалідністю  видано 359 технічних засобів реабілітації на суму 1403693 грн., з них протезно-ортопедичні вироби 46 шт., протези молочної залози 159 шт., ортопедичне взуття 122 шт., крісла колісні 16 шт., засоби реабілітації 15 шт. та здійснено ремонт 1 ТЗР.

На обліку в управлінні праці перебуває 388 осіб з інвалідністю на санаторно-курортне лікування. Станом на 01.12.2020 надано санаторно-курортного лікування 19 особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства, за вибором санаторно-курортного закладу, на суму 198290 грн. та забезпечено 14 осіб з інвалідністю путівками в підвідомчі санаторії Міністерства соціальної політики України.

Надано матеріальну допомогу за рахунок коштів державного бюджету 5 особам з інвалідністю, що потрапили у складні життєві обставини на суму 4,1 тис. грн.

Питання соціального захисту осіб з інвалідністю  перебуває на постійному контролі.

Теги: