Сьогодні річниця із дня народження М.М. Миклухо-Маклая

• 17.07.2020, 13:02

Сьогодні, 17 липня, виповнюється 174 роки iз дня народження видатного дослідника, мандрівника та вченого Миколи Миколайовича Миклохо-Маклая. Його вважали своїм папуаси й австралійці, але сам Миклухо-Маклай завжди пам’ятав, що є  українцем.

Мандрівник двічі заїжджав до  Малина у 1886 і 1887 роках. Саме в нашому місті був  маєток матері вченого Катерини Семенівни Миклухо-Маклай. Саме тут він вивчав побут, звичаї та традиції поліщуків, цікавився походженням древлян, їх історією. У Малині закінчив редакційну підготовку своїх «Подорожей».

Малин пишається видатним земляком. Ім’ям Миклухо-Маклая названі міський парк культури та відпочинку, а також одна з вулиць міста. Також у Малині встановлено  єдиний в Україні пам’ятник вченому. У  лісотехнічному коледжі, діє музей, експонати якого розповідають про життя вченого, його родину й малинський період життя. Та й взагалі навчальний корпус коледжа розташований у будинку, де жила родина видатного мандрівника.

Ознайомитися із детальною інформацією про життя М.М. Миклухо-Маклая можна за посиланням.

Теги: