Офіційна сторінка Малинської міської ради

У Малині — загроза надзвичайної ситуації

  • 12.06.2017, 16:03
  • 519

Загрозу виникнення надзвичайної ситуації у Малині протокольно констатували члени міської комісії з надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні. Можлива НС пов’язана  у звязку з отриманням ТОВ «Малин Енергоінвест» та керівництва міста офіційного листа-попередження  від генерального директора Банкнотно-монетного двору Сергія Іванюти щодо можливого  «відключення комунальних каналізаційних мереж міста Малина від мереж приймання стічних вод на очисні споруди Фабрики банкнотного паперу Банкнотно-монетного двору  Національного банку України» (цит).

Підставою для припинення стічних вод є відсутність діючого договору Нацбанку з комунальним підприємством та втрата чинності з 21.05.2017 року Правил приймання стічних вод у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України згідно Постанови Кабміну.

Відтак  Нацбанк, як вважає його керівництво, односторонньо може припинити забір каналізаційних  стоків міста  на очисні споруди «банкнотки». Якщо так станеться, зупиняться усі каналізаційно-насосні станції у місті. Буде припинено не лише відовідведення, а й водопостачання. Місто з його жителями, установами, організаціями, серед яких лікарня, дошкільні заклади залишається фактично без централізованого водопостачання.ж А це — миттєве погіршення санітарно-епідеміологічного стану, екологічна загроза, соціальна напруга. Кому наразі хочеться залишитися без води і каналізації — елементарних та життєво необхідних зручнностей?

За словами представників Фабрики банкнотного паперу , які були запрошені на засідання комісії, коментувати лист вони не можуть, бо не є його авторами. Визнають факт виникнення загрози надзвичайної ситуації та пропонують або укласти терміново договір по запропонованій Нацбанком ціні або припинити місту подавати стоки на очисні та використовувати свої карти приймання стічних вод. Переговорний процес, мовляв,  щодо визначення собівартості кубу очистки стоків,  затягнувся, а Нацбанк нібито терпить збитки.

До слова, Нацбанк не має ліцензії на здійснення господарської діяльності у частині  приймання стоків, не може бути перевіреним ніякою уповноваженою організацією щодо правильності обрахування собівартості, а саме сумніви в обєктивності явно сумнівних цифр (10.75, 11.41, 12.75 – це все суми, які змінюються з початку року) є перешкодою для укладання договору. І будь-яка з цих цін стане  новим тарифним ударом саме по малинчанах. З метою недопущення цього, влада міста та керівництво комунального підприємства ведуть та ініціюють знову та знову переговорний процес з керівництвом Нацбанку.

До слова, 15 червня — чергове засідання у справі «Фабрика банкнотного паперу- МалинЕнергоінвест» щодо нарахування та стягення штрафних санкцій підприємством-комонполістом за січень 2017 року з комунального  підприємства у сумі 2,5 млн. грн. за надання послуг без договору. І саме 8 червня Нацбанк  загрожує припинити стоки міста, не чекаючи навіть рішення суду.

На думку керівництва міста, такий недружній крок по відношенню до малинчан з боку монополіста — Фабрики  банкнотного паперу,  є нічим іншим ніж примітивною спробою шантажу міста на підписання договору про очистку стоків на їх умовах без економічного обґрунтування та за відсутності здорового глузду. Якщо раніше такі форми вирішення питань з боку фабрики мали для неї  результат, то сьогодні місто налаштовано рішуче і не має наміру платити за повітря.

Члени комісії беручи до уваги, що переговорний та судовий процеси не повинен бути предметом зібрання комісії з надзвичайних ситуацій, бо мова йде про можливі негативні наслідки для малинчан, вирішили наступне:

  • звернутися до обласної комісії з надзвичайних ситуацій, управління екології, Малинський МРВ УДСНС щодо регулювання питання недопущення надзвичайної ситуації в місті Малині.
  • ТОВ «Малин Енергоінвест» надати пропозиції по вирішенню даної ситуації з використанням альтернативних варіантів водовідведення.

Також читайте: