Офіційна сторінка Малинської міської ради

Захисти тих, хто не може захистити себе сам!

  • 22.11.2016, 15:00
  • 629

Минулої п’ятниці в малій залі адмінбудівлі відбувся круглий стіл на тему: «За здорове співіснування людей і безпритульних тварин Малина». Тема зустрічі — проблема безпритульних тварин, шляхи її гуманного та цивілізованого покрокового вирішення. Насамперед, це відлов, стерилізація та карантинування. Присутні працювали над уточненнями до вже підготовленої Міської програми гуманного та цивілізованого регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Малині на 2017– 2019 роки Приємно, що цим питанням, окрім громадськості, переймається особисто міський голова Олексій Шостак.Зацікавленість також виявили депутати: Анна Копилова, Ірина Романішина та Олександр Добридень.

Як зазначив міський голова, ніхто до цього часу не займався обліком ареалів найбільших скупчень безпритульних тварин. А це перший крок, який потрібно зробити. Справа, звичайно, не з простих і без допомоги малинчан не обійтися. Було б добре, якби до цього долучилися депутати, адже кожен з них знає свій округ.

Стерилізацію тварин можна виконувати на базі нашої лікарні ветеринарної медицини, але як здійснювати відлов? Є й інший варіант. Новостворений Житомирський центр захисту тварин з 2017 року надаватиме теж послуги по стерилізації тварин в містах області. Поки що тільки Малин та Коростень виявили бажання проводити у себе в містах заходи по стерилізації з залученням цього Центру.

У зимовий же період стерилізація не проводиться, бо карантинування в холодних вольєрах є неможливим. Але, за словами Віктора Гвоздецького, існує так званий медикаментозний метод стерилізації. Щоправда, його дія лише півроку, але це теж частково вирішуватиме проблему.

Вікторія Костюченко (одна з організаторів круглого столу) зауважила, що не зайвим буде створити Єдину базу даних простерилізованих тварин міста. Ідентифікувати тварин, можна, за словами Гвоздецького В.Ф. – начальника управління ветмедицини, за допомогою бірок чи нашийників яскравого кольору.

Суттєвим позитивним кроком стане також створення місцевої громадської організація по захисту тварин. Поки що її склад налічує небагато малинчан, але це гарний початок Не менш важливою є інформаційно-просвітницька кампанія. Вона передбачає роботу з населенням щодо можливої відповідальності за наслідки жорстокого поводження з тваринами згідно зі статтею 299 Кримільного кодексу України та ст. 17 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження». Серед школярів міста в навчальних закладах проводитимуться інтерактивні заняття з біоетики на тему: «Гуманне ставлення до тварин» для учнів 1-2, 3-4, 5-7 та 8-11 класів тощо.

Кажуть, кінець чого є початком чогось нового. Закінчення цього круглого столу окреслило чимало планів на майбутнє. Це:

Проведення обліку ареалів скупчень безпритульних тварин.

 Утворення та реєстрація громадської організації.

 Затвердження Міської програми та виділення коштів на стерилізацію тварин з міського бюджету.

 Співпраця з Житомирським центром захисту тварин, поїздку до якої організує міський голова.

 Проведення медикаментозного методу стерилізації спеціалістами місцевої лікарні ветеринарної медицини за благодійні кошти небайдужих громадян, які раніше були зібрані.

 Залучення, окрім коштів міського бюджету, також грантові, благодійні та спонсорські кошти для вирішення питання безпритульних тварин.

 Просвітницька робота та проведення занять в школах на тему: «Гуманне ставлення до тварин», аби прививати дітям любов до тварин та гуманне до них ставлення.

Інформацію підготовлено організаторами круглого столу: Анною Копиловою та Вікторією Костюченко

Також читайте: