Офіційна сторінка Малинської міської ради

«Зелене місто-Малин»: перші враження від роботи

  • 18.11.2016, 15:36
  • 477

Більше двох тижнів минуло з того часу, як малинчанам запропоновано іншу схему вивозу сміття. Віднедавна жителі багатоповерхівок не чекають на сміттєвоза у визначений день і час — біля будинків приватна компанія «Зелене місто-Малин» розмістила контейнери двох видів: закриті та сітчасті. Думки жителів з цього приводу різні: хтось задоволений, а когось не влаштовують нововведення. На нашому сайті вже є результати голосування з цього приводу. А відповіді на актуальні запитання надає власне керівник «Зеленого міста-Малин» Микола Гладун.

Які Ваші перші враження від роботи у нашому місті?

— Непогані. Після розміщення контейнерів ми самі об’їжджали мікрорайони та спілкувалися з мешканцями. Люди були задоволені.

Проте нарікання є. У мережі Інтернет з’явилися знімки неприбраних контейнерів у мікрорайоні  «БАМу», «Прожектора»…

— Такі випадки дійсно були, але вони поодинокі. І на то є ряд причин. По-перше, люди вочевидь так зраділи, що є контейнери, що вичищають і підвали і горища. Ми ж розраховуємо на поточний збір сміття. По-друге, кожна послуга (і вивіз сміття також) повинна бути оплаченою. На час встановлення контейнерів не було укладено угод з кооперативами та окремими ОСББ. Тож ми розраховували кількість контейнерів на жителів, яких до цього обслуговували ЖРЕП та «Благоустрій». Пізніше ситуація змінилася. Нині угоди укладено практично з усіма об’єднаннями громадян, окрім одного. Ну і приватний сектор не проти покористуватися контейнерами. А там ситуація неоднозначна. Не усі господарі приватних садиб є сумлінними платниками та мають угоди на вивіз сміття. Вони не мали їх і раніше, тож не спішать жити й нині за цивілізованими правилами.

Ви згадували, що одне ОСББ відмовилося від контейнерів. Чому? І який нині вихід з ситуації?

— «Малин-Еліт» на вулиці Приходька не погодилося на контейнери. Там нині їздить увечері сміттєвоз, як раніше. А керівник ОСББ пообіцяла, що протягом місяця буде підписано угоди з кожним мешканцем напряму. Ми не проти. Інші ОСББ та кооперативи уклади з нами угоди як юридичні особи.

А взагалі яка схема вивозу сміття?

— Дві машини для прибирання сміття виїжджають через день о шостій ранку. І у вихідний день також.

Малинчани запитують, для чого сітчасті контейнери. Більшість міркує, що все-таки для пластику. При цьому скляні пляшки дехто ставить просто поряд з контейнером…

— Наше упущення — що там не вказано поки що, що туди вкидати. Виправимося. Відразу зауважу, що ці контейнери для відходів, які підлягають вторинній переробці. Це скло, пластик, жерсть, картон, папір…Це сміття ми збираємо окремо і відправляємо до Житомира – на нашу фірму у цьому місті. Все інше має йти до закритих контейнерів.

Малинчани помітили на контейнерах телефонний номер Вашої компанії. І як часто телефонують?

— Постійно. Телефон – як «гаряча лінія». Ось недавно дзвонили з мікорорайону «Прожектора»: зникли контейнери зі звичного місця. Як виявилося, їх просто якісь ініціатори перетягнули в інше місце — подалі до аптеки. Інше питання: мешканці однієї з багатоповерхівок не дозволили бабусі, що проживає поряд у приватному будинку, викинути сміття до контейнера. Мовляв, ми платимо, то це наші контейнери. З одного боку, це правильно, але у бабуся є договір і вона справно платить. Ми не проти, аби такі чесні мешканці викидали сміття до контейнерів. Чому ні?

Але ж не всі такі добропорядні. М’яко кажучи, з приватним сектором є проблеми. І немаленькі.

— Схема вивезення сміття там поки що без змін. Раз у тиждень у визначений час їздитиме машина. Поки що так. Але ми плануємо у разі укладання з нами угод дев’яноста відсотків мешканців та відповідної щомісячної оплати надати невеликі контейнери в оренду господарям, і теж раз на тиждень забирати сміття.

На останньому засіданні виконавчого комітету Вам було затверджено нові тарифи. Вони на дві гривні менші ніж, ті з якими Ви «заходили» у місто. Але дехто нарікає, що, мовляв, Ви на це не зважили. Що скажете?

— Засідання виконкому відбулося 26 жовтня. Нас було з ними ознайомлено на початку листопада. Квитанції за жовтень люди отримають зі старими розцінками. У листопаді ми зробимо перерахунок.

То як нині потрібно платити за послуги Вашого підприємства?

— Для домогосподарств на одного мешканця — 11,03 грн. Для тих, хто проживає у багатоквартирних будинках — 8,75 грн. Для організацій — 66,20 грн. за 1м3.

На знімку:  “Якщо Ви насмітили, ми їдемо до Вас!”. Така фраза — на вантажівці  “Зеленого міста-Малин”

Також читайте: